Pete Haywood

Pete Haywood
House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Brighton

Jeden z ulubionych DJów housowych Brighton, także i w Polsce ma status gwiazdy. Był rezydentem imprez Wild Fruit oraz Decoy uznanej swego czasu  przez DJ Magazine za jedną z 10 najlepszych imprez w Anglii.
Radość, innowacyjność, pasja – to dewiza Haywooda i te jakość wnosi do swoich energetycznych setów, które przysporzyły mu wielu fanów na całym świecie. Pete grał nawet back-to-back z samym Normanem Cookiem [vel Fat Boy Slim] na otwarciu wielkiego klubu Creation. Jest nazywany „ojcem chrzestnym wszystkich dj‘ów”.

Pete jest regularnym gościem wielu znakomitych imprez w całej Anglii. Są to m.in. „Everyday People”, „Decoy”, „Boy Girl” i „Sunday Social”. Mimo, iż jego sety najczęściej przepełniają produkcje house‘owe, styl Pete‘a trudno jest opisać jednym słowem. Sam artysta uważa, że podczas każdego występu dobór płyt uzależniony jest od atmosfery w klubie oraz … nastroju kobiet, tańczących na parkiecie.

Pete Haywood jest również producentem i autorem ciekawych projektów muzycznych. Jego najnowsze kompilacje zatytułowane “Comfort Zone” i “House Warming” odniosły wielki sukces. Największą popularność przyniósł mu jednak mix album pod nazwą “Wild Fruit”, który jest mieszanką energetycznego house’u i mocnych tribalowych brzmień.

Pete najlepiej czuje się grając w niewielkich klubach, choć wcale nie rezygnuje z występów dla większej publiczności. Tak było podczas Brighton Pride Weekend gdzie Haywood zaprezentował swój set ponad 5000 osobom. Pete bardzo chętnie odwiedza też Polskę. Jest tu jednym z najbardziej popularnych i najlepiej ocenianych dj’ów grających muzykę house.

Haywood jest nie tylko wspaniałym didżejem, który doskonali swe umiejętności od lat osiemdziesiątych (!), ale też spontanicznym showmanem, który wytwarza wokół siebie niesamowitą energię – zarówno za konsoletą, jak i w sytuacjach towarzyskich, o które w jego wypadku naprawdę nietrudno. Gdziekolwiek się nie pojawi – wszędzie zyskuje ogromną sympatię.