Paulina Magdalena Mazur

Paulina Magdalena Mazur
Rok urodzenia:
1990
Kraj:
Polska
Miasto:
Katowice

Paulina ”Pauletta” Magdalena Mazur (ur. 3 lipca 1990 w Bytomiu) – polska wokalistka i flecistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów, dziennikarka muzyczna, managerka artystyczna i kulturalna.
Współtwórczyni zespołów The Papierocks, Heavymetria i Hurrockaine.
Obdarzona niezwykle charyzmatycznym głosem, znana z nieszablonowego sposobu gry na flecie poprzecznym, wplecionym w muzykę rockową.

W dorobku artystycznym Pauliny znajdują się zarówno płyty zarejestrowane z zespołami, które współtworzy (The Papierocks – „W mieście dla dzieci”, Heavymetria – „Przy Książu”, Hurrockaine – „Compass Star”), jak również liczne nagrania wynikające ze współpracy artystycznej (Wredny Starszy Pan, Pilar).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Debiutowała na Festiwalu Piosenki Francuskiej i Anglojęzycznej w Gliwicach (2008) zajmując I miejsce. W roku 2010 zarejestrowana wraz z zespołem The Papierocks płyta „W mieście dla dzieci” została doceniona przez Piotra Kaczkowskiego i emitowana na antenie Radiowej Trójki.
Wraz zespołem Heavymetria i Hurrockaine była laureatką licznych przeglądów artystycznych (m.in. FAZA Festiwal (Katowice), Gliwicki Port Rocka (Gliwice), Motorockowisko (Bogunice) Opole Metal Festival (Opole) czy Żubrowisko (Pszczyna). Jej działalność z obiema grupami stanowi potężny filar współczesnego rockowego undergroundu.
W 2015 roku w publicznej TV, w programie „Trochę Kultury!” został wyemitowany występ grupy Hurrockaine, który spopularyzował muzykę zespołu, a głos i gra Pauliny zostały docenione przez Piotra Brzychcego, założyciela i gitarzystę grupy KRUK.

Od 2012 roku jako współpracuje z miesięcznikiem Metal Hammer Polska, w charakterze dziennikarki muzycznej i felietonistki. Jej wywiady cechują się nietuzinkowym podejściem do rozmówcy i sporą dozą przewrotnego dowcipu.
Jako manager muzyczny działa od 2009 roku – od tego czasu zorganizowała kilkadziesiąt koncertów młodych artystów rockowych na terenie całej Polski.

Obecnie wraz z grupą Hurrockaine przygotowuje się do zarejestrowania czwartej płyty w swoim dorobku.

Utwory Paulina Magdalena Mazur

Hurrockaine – I don’t wanna lose my friend.mp3

18/04/2016

Utwór z płyty „Compass Star” grupy Hurrockaine, zarejestrowanej w 2013 rokuImprezy blisko Ciebie w Tango App →