Paul Farris

2 831
Paul Farris
House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

DJ, właściciel firmy promocyjnej, kieruje wytwórnią muzyczną, jest prezenterem radiowym i współwłaścicielem magazynu. Paul Farris jest jedną z najbardziej respektowanych osobowości sceny house w UK. Swoja karierę w branży muzycznej rozpoczął bardzo wcześnie, a doświadczenie jakie zebrał przy promocji imprez w wielu klubach, pomogło mu w realizacji konceptu sklepu muzycznego w samym centrum Londynu, na Soho. Już wkrótce po otwarciu w 1995, Uptown Records szybko ugruntowało swoją pozycje jako jeden z wiodących niezależnych sklepów z muzyką dance. To właśnie w tym okresie, pod pseudonimem Shere Khan, wraz z ATFC, wyprodukował niezapomniane ‘Jungle Juicy Funk’, z fantastycznym, soulowym wokalem Bootsy Collins.

Jako rezydent dj wytwórni Defected jest z nią od samego początku. Uznany i respektowany za wierność muzyce, którą gra. Jego sety skomponowane są z kawałków wytyczających trendy w muzyce house, które przeplatane są esencją klasyków house.

Rezydent takich klubów jak Ministry of Sound, Kindergarten Klub, Sounds Heavenly, oraz regularny gość wielu wiodących klubów w UK&Europie.

Po ośmiu latach prowadzenia Uptown, Paul zdecydował się odejść i założyć swoją własną firmę promocyjną FourFour, która w przeciągu jednego roku intensywnie rozkwitła i zaowocowała we współpracę z takimi wytwórniami jak m.in. West End Records, Soulfuric, i artystami włączając Jazz N’ Groove czy Mark Wilkinson.

Ponadto Paul jest właścicielem wytwórni Con Brio, co w muzycznej terminologii znaczy ‘Z duchem’. Paul’a Farris’a można usłyszeć w akcji na Radio 1, Radio 1xtra, the Galaxy Network, Ministry Of Sound Radio, Hed Kandi, Power FM, Viking FM, Beat 106 oraz na Vibe 101.

Imprezy na których grałem

Brak zdjęcia Poznań

Esencja>> PAUL FARRIS

Pn, 11 października 2004
godz: 16:00