Patrick Pulsinger

Patrick Pulsinger
Electronic Techno
Kraj:
Austria
Miasto:
Wiedeń

PATRICK PULSINGER Cheap Records/ Austria

DJ, producent i kompozytor z Niemiec, od lat mieszkający w Wiedniu. Jedna z kluczowych postaci wiedeńskiej sceny elektronicznej. Od lat współpracuje z Erdemem Tunakanem, z którym założył wytwórnię Cheap Records, wydawcę wielu niemieckich i austriackich wykonawców.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jest bardzo wszechstronnym artystą, tworzy od techno-minimalu, przez elektro, np. wspólnie z Gerhardem Potuznikiem, a  skończywszy na muzyce jazzowej, np. współpraca z Florianem Sokolem. Jest odpowiedzialny za wiele nagrań i produkcji Louie Austena, dla którego sam, oraz wspólnie z Mario Neugebaurem  produkuje podkłady.

Pulsinger zrealizował wiele doskonałych remiksów m.in dla: Lamb, Opelbastads, Anti Pop Consortium, Cornershop, Denki Groove, David Holmes, Goldene Zitronen. Na zamówienie Opery Wiedeńskiej, wspólnie z Tunakanem, zrealizowali transkrypcję muzyki do baletu “Jezioro Łabędzie” – „Swanlake Remixed”. Spektakl cieszył się ogromnym powodzeniem, przez półtora roku nie schodził z afisza, a muzyka doczekała się publikacji płytowej.

Nagrywał i uczestniczył w wielu projektach m.in. Sluts`N `Strings & 909, iO, Love The Machines, Restaurant Tracks, Showroom Recordings, Private Lightning Six. Jego kompozycje, poza Cheap Records, ukazywały się w takich wytwórniach jak: Disko B, Mo Wax, M-Plant, Form and Function.

W ostatnim czasie uczestniczył w projekcie Floriana Sokola: Easy To Assembe-Hard To Take Apart, z udziałem czołowych wiedeńskich muzyków jazzowych; z Gerhardem Potuznikiem tworzył zespół Church of Carbon (Disko B),  współpracował z  KAOSem przy jego projekcie Ghost Couldron (!K7). Patrick Pulsinger to również dziennikarz prowadzący regularnie audycje LaBoumDeLuxe w wiedeńskim radiu FM4 oraz członek i wykładowca Red Bull Music Academy.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →