Patrice Scott

Patrice Scott
Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Detroit

Patrice Scott to pochodzący z Detroit dj i producent o przeszło 25letnim (!) doświadczeniu. Urodzony w 1970 roku w Detroit po raz pierwszy zetknął się z muzyką elektroniczną (określaną wówczas mianem ‚progressive music’) w wieku lat 13, za sprawą odbywającego się w sąsiedztwie koncertu Sharevari. Wkrótce później jego głównymi inspiracjami stali się inni lokalni muzycy – przede wszystkim Juan Atkins, Derrick May, Kevin Saunderson i legendarny dj radiowy – Electrifying Mojo. Dzięki audycjom radiowym na falach WBMX i WGCI Patrice usłyszał charakterystyczne ‚brzmienie Chicago’ – artystów takich jak Larry Heard i Farley Jackmaster Funk, co wywarło olbrzymi wpływ na dalszy kierunek jego rozwoju muzycznego.

 

Po zakupie swych pierwszych gramofonów w 1984 roku, Patrice zaczął rozwijać swoje umiejętności dj-skie, a wkrótce później prezentować je w klubach w całym Detroit, grając u boku legend takich jak Ken Collier czy Jeff Mills. Jego pierwsza rezydentura rozpoczęła się jednak nie w Detroit, a w sąsiadującym Windsor w klubie Amsterdam Lounge. Połowa lat 80tych to także pierwsze próby działalności producenckiej – Patrice zaczał eksperymentować z remixami operując przede wszystkim automatem perkusyjnym i gramofonami. Miało jednak minąć aż 20 lat by jego autorska twórczość stała się dostępna dla szerszej publiczności – w roku 2006 Scott ruszył z własną wytwórnią Sistrum Records, która błyskawicznie zyskała status kultowej. Na przestrzeni ostatnich czterech lat nakładem Sistrum ukazało się 12 płyt, prezentujących przede wszystkim produkcje Patrice’a, ale i kilku innych artystów (m.in. Keith Worth, XDB i Mike Edge), z których każda okazała się być dużym sukcesem wydawniczym. I nic dziwnego – muzyka Sistrum Rec. to przede wszystkim wysmakowany deep house, którego brzmienie najlepiej ilustruje tytuł pierwszego wydawnictwa w katalogu – „Atmospheric Emotions”.

 

Za sprawą bardzo ciepłego przyjęcia na rynku muzycznym Patrice zyskał rozgłos na całym świecie i stał się częstym gościem imprez w klubach całego świata, przede wszystkim zaś Europy, która to w największym stopniu doceniła jego kunszt producencki i dj-ski. Jako producent Scott skupia się na atmosferycznym brzmieniu deep house’owym, natomiast jako dj prezentuje szerokie spektrum brzmieniowe, korzeniami wywodzące się z Detroit – od disco przez deep house aż do głębokiego techno.