Parachute Youth

Parachute Youth
House
Historia Australijczyków z Parachute Youth uczy, że nawet najnudniejsze imprezy mogą przynieść coś wspaniałego. Matt K Von i Jonny Castro spotkali się i po pół godzinnej znajomości poszli do domu jednego z nich, gdzie słuchali swoich ulubionych kawałków. Od wymiany poglądów muzycznych przeszło do tworzenia muzyki. Jeszcze tej samej nocy stworzyli motyw „Can’t Get Better Than This”. Wtedy zrozumieli, że muszą zająć się produkcją muzyki. Kilka miesięcy potem porzucili swoje dotychczasowe zajęcia i wyjechali do Paryża dokończyć nagrania. Stąd nazwa Parachute Youth – obaj wiele ryzykowali, mimo to wierzyli, że będą mieli „miękkie lądowanie”. I tak się stało. W Paryżu poznali wiele osób liczących się w świecie muzyki elektronicznej i doszlifowali materiał. O singlu ,,Can’t Get Better Than This” zaczęło być głośno. W sylwestra zeszłego roku ich kawałek był pierwszym, który poleciał na antenie znanego australijskiego Triple J Radio. Następstwem tego było to, że w 2012 roku był najczęściej granym numerem w tej rozgłośni.
O tym, że duet świetnie sobie radzi świadczy też zainteresowanie ze strony takich artystów jak Empire Of The Sun, którzy supportują numery Parachute Youth. W styczniu chłopaki rozpoczęli swoją debiutancką trasę po Australi z zespołem The Presents. Wszystkie bilety na 22 koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka. Parachute Youth są mocno wspierani przez takie media jak MTV w Stanach Zjednoczonych, czy BBC Radio 1 w UK. Ich kawałek „Can’t Get Better Than This” zdobył złotą sprzedaż w dwóch krajach, w pięciu natomiast dostał 1# miejsce za singiel. Otrzymał również tytuł Best Track na Gali SonyInthemix.
Ich teledysk, który zdobył ponad pięć milionów wyświetleń został doceniony przez Runner UP jako „Best Music Video 2012”. Zespół wspiera między innymi taka firma jak Oakley Sunglasses.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →