Nu:Tone

3 700
Nu:Tone
Drum n Bass
Kraj:
Wielka Brytania

Nu:Tone to artysta, którego twórczość idealnie oddaje specyfikę brzmień Hospital Records. Uduchowiony, optymistyczny nurt soulful drum’n’bass to jego specjalność.

 

Jego produkcje muzyczne wciąż są obecne na listach przebojów i grają je najlepsi Dje d’n’b. Stary utwór disco „Spread love” Lennego Fontany w remiksie Nu:Tona stał się hitem 2003 roku.

 

Najnowsze utwory artysty często goszczą w audycjach radiowych BBC Radio1 i miksach największych przedstawicieli gatunku. Sam Nu:Tone często pojawia się na falach radiowych, prowadząc autorskie programy.

 

Jeszcze studiując muzykę w Durham University, udzielał się radiowo wspólnie z Johnem B. Właśnie w wydawnictwie tego kolegi z lat szkolnych, oficynie Beta Recordings, zadebiutował w 2001 r. EP-ką ‚Grand Central’ / ‚The Boss’. Dziś ma na swoim koncie dwa albumy, w tym „Back Of Beyond” z 2007 roku.

 

W komponowaniu pomaga mu wykształcenie muzyczne. Natomiast zainteresowanie się drum’n’bassem zawdzięcza dwóm osobom. Jednym z nich jest wspomniany John B, a drugim młodszy brat Matt, znany szerzej jako DJ i producent Logistics.

 

Obaj bracia tworzą brzmienia d’n’b pod sztandarem oficyny Hospital. Czasem łączą swe umiejętności, tworząc jako duet Nu:Logic. Logistics zadebiutował w 2002 roku numerem „Come To You”. W 2006 roku ukazał się jego pierwszy longplay „No More Than Ever”.

 

Zarówno Nu:Tone jak i Logistcs gościli wielokrotnie w naszym kraju. Jednak jeszcze nigdy bracia nie mieli okazji wystąpić razem. Dojdzie do tego po raz pierwszy podczas cyklu Bass Theory.

Imprezy na których grałem

Audioriver 2016 Płock

Audioriver 2016

Pt, 29 lipca 2016
godz: 16:00

LET IT ROLL On Tour Kraków

LET IT ROLL On Tour

Sb, 29 listopada 2014
godz: 21:00