Nu:Tone

Nu:Tone
Drum n Bass
Kraj:
Wielka Brytania

Nu:Tone to artysta, którego twórczość idealnie oddaje specyfikę brzmień Hospital Records. Uduchowiony, optymistyczny nurt soulful drum’n’bass to jego specjalność.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jego produkcje muzyczne wciąż są obecne na listach przebojów i grają je najlepsi Dje d’n’b. Stary utwór disco „Spread love” Lennego Fontany w remiksie Nu:Tona stał się hitem 2003 roku.

 

Najnowsze utwory artysty często goszczą w audycjach radiowych BBC Radio1 i miksach największych przedstawicieli gatunku. Sam Nu:Tone często pojawia się na falach radiowych, prowadząc autorskie programy.

 

Jeszcze studiując muzykę w Durham University, udzielał się radiowo wspólnie z Johnem B. Właśnie w wydawnictwie tego kolegi z lat szkolnych, oficynie Beta Recordings, zadebiutował w 2001 r. EP-ką 'Grand Central’ / 'The Boss’. Dziś ma na swoim koncie dwa albumy, w tym „Back Of Beyond” z 2007 roku.

 

W komponowaniu pomaga mu wykształcenie muzyczne. Natomiast zainteresowanie się drum’n’bassem zawdzięcza dwóm osobom. Jednym z nich jest wspomniany John B, a drugim młodszy brat Matt, znany szerzej jako DJ i producent Logistics.

 

Obaj bracia tworzą brzmienia d’n’b pod sztandarem oficyny Hospital. Czasem łączą swe umiejętności, tworząc jako duet Nu:Logic. Logistics zadebiutował w 2002 roku numerem „Come To You”. W 2006 roku ukazał się jego pierwszy longplay „No More Than Ever”.

 

Zarówno Nu:Tone jak i Logistcs gościli wielokrotnie w naszym kraju. Jednak jeszcze nigdy bracia nie mieli okazji wystąpić razem. Dojdzie do tego po raz pierwszy podczas cyklu Bass Theory.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →