Niederflur

Niederflur
Minimal Tech House Techno
Kraj:
Niemcy
Wytwórnie:

Niedrflur to 2 osobowy, projekt muzyczny, który tworzą niebywale zapracowani panowie  Christopher Bleckmann i Hannes Wenner.

 

Muzyczni fanatycy, profesjonaliści, tworzą wspólnie od ponad 12 lat, z czego już od ponad 9 lat  wraz z Richie Hawtinem , wydając pierwsze produkcje spod znaku m_nus.  Nigdy się nie nudzą. Christopher Bleckmann i Hannes Wenner Niederflur to nie tylko Niedeflur. Ich pokaźną już dyskografie uzupełniają także projekty takie jak MISC. Monophace czy Van Delta, w których znajdziemy cały przekrój muzyki elektronicznej zawierający między innymi house ambient, breakbit, jungle, czy d’n’b.

 

Zainspirowani mechanicznym rytmem kolonijskiego metra,Christopher Bleckmann i Hannes Wenner wgłębiają się w otchłań podziemnego systemu tranzytowego z nagrywarkami MiniDisk w rękach. Duet nazywa każdy ze swoich kawałków tak jak stacje linii metra i w produkcjach wykorzystuje próbki rozmaitych źródeł dźwięku: od pulsujących rytmów pociągów po nagrania komunikatów zawiadamiających pasażerów o lokalizacji. Ze swoich nowych materiałów źródłowych Niederflur (z niem. Niskopodłogowy tramwaj) zamienia ezoteryczne dźwięki metra w jedne z najbardziej innowacyjnych produkcji współczesnego minimal techno.

 

Christopher i Hannes pierwszy raz wpadli na siebie pracując na nocnej zmianie w sklepie z wideo w małym niemieckim miasteczku Münster. Jako że oboje całe swoje życie byli muzycznymi fanatykami, szybko zaczęli tworzyć muzykę razem. Christopher jest klasycznie wyszkolonym muzykiem, ale już w młodym wieku zainteresował się elektronicznymi. Zwykł grywać na nowych syntezatorach w lokalnych sklepach w połowie lat osiemdziesiątych tak fanatycznie, że w większości dostał zakaz wstępu. Hannes tak naprawdę nigdy nie próbował tworzyć własnej muzyki, dopóki nie spotkał Christophera, ale od zawsze był bardzo uważnym słuchaczem i dorastając w Kassel został zarażony wirusem muzyki techno we wczesnych latach dziewiędziesiątych. Pierwszym rozpoczętym przez nich projektem był breakbeat z elementami jungle. Jednak szybko stało się jasne, że nie będą trzymać się tego schematu.

 

Przekraczanie granic i miksowanie stylów stało się ich najważniejszą zasadą. Z takim podejściem, Christopher i Hannes wkrótce rozpoczęli pracować w zupełnie różnych stylach muzycznych jak downbeat, house czy minimal techno. Po długim ciągu nagrań drum & bass w ich projekcie Monophace w przodującym niemieckim d&b labelu Precision i Krush Grooves, po przeniesieniu się do Kolonii rozpoczęli wydawać nagrania house i downbeat jako Van Delta on Groove Attack.

 

Następną rzeczą była radykalna forma minimal techno jako Niederflur w labelu M_nus. Współpraca z wytwórnią Richieg Hawtina rozpoczęła się przed dziewięciu laty, a pierwszy album ND4 dla M_nusa nagrali w 2002 roku. Brali oni udział w wielkim projekcie audio-wizualnym wytwórni M_nus, jakim był Contakt. Ta inicjatywa zaprowadziła ich prosto do ich tech house projektu Misc., który jest obecnie realizowany w Force Tracks i Sender-Records. W międzyczasie Christopher stał się wspaniałym techno/house dj’em, który jest wspierany przez wyjątkowy performance projektu Misc.

DJ Chart | Niederflur | 08.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Percy X X-Trak 1 (Regis Remodel) Soma
2 Niederflur Tapewurm Archipel Canada
3 Brian Sanhaji Regum (Alex Bau Remix) EgoTon
4 Unbalance Mad Loop Indeks
5 Samuli Kemppi Heat Of 1000 Degrees Perc Trax
6 Gesaffelstein Opr Turbo Canada
7 Plastikman Krakpot (Moby Remix)
8 Sbtrkt Sbtrkt Young Turks
9 Perc Wicker & Steel Perc Trax
10 Robag Wruhme Thora Vukk Pampa