Nico de Ceglia

Electrohouse House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Miłośnik najwyższej jakości house’owych rytmów spod znaku electro, acid, dirty i funky. Repertuarowo bliski brzmieniom, które można usłyszeć w setach zarówno Derricka Cartera czy Lottie, jak i mistrzów mocniejszego uderzenia ze Stevem Lawlerem na czele.

 Urodzony we Włoszech, pierwsze kroki na dj-skiej scenie Nico de Ceglia stawiał jako prezenter Italia Network, czołowej klubowo zorientowanej rozgłośni radiowej na Półwyspie Apenińskim. Od połowy lat 90. stacjonuje w Londynie, gdzie choć wciąż niezbyt znany szerokiej publiczności, cieszy się ogromnym uznaniem wśród największych tanecznego światka.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ma za sobą pracę w charakterze A&R legendarnej brytyjskiej wytwórni FFRR, a od kilku lat służy swoim wprawionym klubowo uchem Pete’owi Tongowi przy produkcji audycji Essential Selection na antenie BBC Radio 1. Sam z kolei prowadzi własny program w Ministry Of Sound Radio.

Coraz większego rozpędu nabiera również jego kariera dj-ska – od lat ceniony w rodzinnej Italii, regularnie pojawia się ze deckami czołowych londyńskich klubów: Turnmills, Heaven, The End czy AKA, w którym stoi na czele comiesięcznej imprezy Codex. Niebawem Nico zadebiutuje w roli producenta – prace nad wspólnym materiałem z rodakami z Presslab Boys już trwają.

DJ Chart | Nico De Ceglia | 10.2009

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Zwicker Oddity (Pilooski Remix)
2 Jenifa Mayanja Close Encounter Bu-mako
3 Guillaume & The Coutu Dumonts The Pussy Shepherd Risque
4 Fromage Vicious (Runaway Remix) Needwant
5 Moroder I Wanna Rock You (Jacques Renault Edit) Cliche Breaks
6 Tony Lionni Treat Me Right
7 Kabuto & Koji Yes Kidder, I See You (Hector Remix) Supernature
8 Fuckpony Let The Love Flow
9 Sven Jaeger Casablanca Love Hurtz
10 Deniz Kurtel Whisper EP Wolf + Lamb
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →