Ńemy

Ńemy
Hip-Hop
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa
Jego muzyka to unikatowy miks gatunków i melodii, karkołomne sploty słów (ale przede wszystkim myśli), oryginalny głos – styl, którego nie da się zaszufladkować.
Heineken Open’er, Woodstock, Męskie Granie czy FreeForm Festival – to tylko jedne ze scen, na których grał przed wielką publicznością, jako DJ podczas trasy koncertowej wrocławskiego rapera L.u.c’a. Obecność na płycie „Planeta Luc” okazała się dla niego przełomem. Wstąpił w szeregi Maxflo records i wyprodukował kilka beatów na solowy album byłego członka legendarnej Paktofoniki – Rahima „Podróże po amplitudzie”. W utworze pod tytułem „Zachęta” po raz pierwszy pokazał też swoją wokalną stronę. To utwierdziło słuchaczy w przekonaniu,
że Ńemy to zdecydowanie nieszablonowa postać. Nieszablonowa i jedna z najlepiej rokujących – został okrzyknięty jednym z „Młodych Wilków” przez wiodący hiphopowy portal Popkiller.pl.
W grudniu 2012 zadziwił świat, przedstawiając swoją wersję utworu „Built for this” w „The Man With The Iron Fists Remix Contest” organizowanym przez RZA. Ńemy po raz pierwszy podjął
rękawice w ogólnoświatowym konkursie. Właśnie w sieci popularność zdobywał jego pierwszy teledysk – do autorskiego numeru „Sick Pro” – gdy za oceanem, w Nowym Jorku RZA wybrał zwycięzcę, ogłaszając tylko jedno słowo – Ńemy.
A to dopiero początek podróży pod znakiem „Ń”. Gotowy jest już debiutancki solowy krążek „Ńemego” i czeka na premierę. Poznajcie człowieka, który w niczym nie przypomina sezonowej gwiazdy. Poznajcie „Ń”.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →