Natasza & Oscarsix

Natasza & Oscarsix
Deep house House Tech House
Kraj:
Polska
Miasto:
Kraków

Natasza to współzałożycielka międzynarodowych organizacji muzycznych: Project East oraz PE! Music. Djką zajmuje się od 1996 roku. Natasza szybko przeniosła się z domowych – kameralnych pieleszczy imprez do grania w klubach.

W owym czasie była jedną z pierwszych, polskich djek. Stawiała ona swoje pierwsze kroki w śląskich klubach, w których muzyką house hipnotyzowała i skłaniała klubowiczów do tańca.

Na przełomie lat 1998/ 1999 przeniosła się do stolicy Austrii – Wiednia, gdzie jej styl muzyczny jeszcze bardziej rozwijał się i ewoluował szerokopasmowo. Tutaj jej wybredny a zarazem bardzo wymagający smak muzyczny osiągnął swój apogeum. Zagrała w takich austriackich klubach, jak: W.U.K, Massiv, Spark, Nelson´s, SubZero, B72, U-Club (Entiende), Blue Box, Ra’an. Jednak jej wielkim marzeniem było zagrać na edycji cyklu prestiżowych imprez w Wiedniu – „H.A.P.P.Y”. I te jej marzenie się ziściło. Oprócz tego możną ją usłyszeć w czeskich klubach, jak Perpetuum (w Brnie) i Matrix (w Pradze).

Raz na miesiąć można Nataszę usłyszeć też na żywo w krakowskim klubie Prozak. Jednakże djka to dla niej nie wszystko. Razem z Oscar’em, znanym jako Oscarsix, zajęła się produkcją nagrań muzycznych. Ich wspólne dzieło, z udzialem krakowskiej wokalistki o tajemniczym pseudonimie – Fraise des bois – nagranie „One Day”. Oboje wraz z Oscarem są częstymi gośćmi na falach austriackiego radia Fm4, gdzie prezentują wysokogatunkowe porcje brzmień z półki deep house i tech house. Natasza w swoich setach prezentuje styl muzyczny balansujacy pomiędzy Chicago house, jackin’ , deep house.

Oscarsix woją drogę w muzyką elektroniczną rozpoczął w roku 1993 na jednej z imprez w wiedeńskim klubie Kunstwerk. Bardzo szybko uświadomił on sobie wtedy, że te brzmienia tworzą ciekawą atmosferę. Podczas jednej z kameralnych imprez pozstał on DJ’a UEZ. Oscar razem z nim zaczął występować w różnych małych miejscówkach usytuowanych w stolicy Austrii.

Pewnego dnia zdecydował sie pojechać do Krakowa, gdzie się urodził, i zorganizować tam imprezy. Po nawiązaniu kontaktu z tamtejszym znanym Djem MK Fever wiosną 1994 roku odbyła się pierwsza impreza w klubie Krzysztofory. Później przyszła kolej na inne krakowskie kluby jak: Związkowiec, Grodzka 8, Żelazna, Underdiskox etc. W roku 1998 poznał on djkę Nataszę, z ktorą grał na wielu imprezach.

Miał możliwość zagrania w takich polskich miastach, jak: Kraków, Katowice, Bielsko Biała, Mielno, Oświęcim, Zakopane, Warszawa, Łódź, Białystok. W roku 1999 zawiesil na pewien czas dzialalnosc djska ze względu na studia, ale nigdy nie zatracił swoich zainteresowań muzyką elektroniczną.

W roku 2002 wspólnie z Nataszą stworzyli międzynarodową organizację Project East, która skupiala djów i producentów nie tylko z Europy ale również z Australii i USA. W połowie roku 2004 doszło do zakończenia działalności Project East. We wrześniu 2004 roku Oscar i Natasza powołali nową międzynarodową organizację muzyczną PE! Music.

W Swoich setach Oscarsix prezentuje mieszanke deep house z elementami tech house, Chicago house oraz Jackin’.Natasza&Oscarsix