Mr.S

3 298
Electronic
Kraj:
Polska
Miasto:
Bydgoszcz

Urodzony 23 maja 1981 w Bydgoszczy. Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Artura Rubinsteina. Obecnie student ostatniego roku na kierunku kulturoznawstwo amerykańskie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Pierwsze próby zmierzenia się z pasją muzyczną przypadają na lata 1999-2000. Rok 2002 przynosi album Heaven:Closed oraz singiel Noir.

W 2002 roku ze współpracy z bydgoską formacją „Xenn”, w skład której wchodzili m.in. muzycy Abraxas, a z którą w 2004 roku Mr.S miał okazję zagrać koncert w bydgoskiej „Kuźni”, rodzi się utwór Xennomorph. W tymże samym czasie powstaje Pillowwise – utwór-kolaboracja, który brał udział w konkursie zorganizowanym przez zespół „Radiohead”. Oba utwory znalazły się na krążku Counterpart EP.

W 2003 roku trzy utwory pojawiły się na składankach wydanych przez wydawnictwo Requiem Records (Sleep Well 2, Musli24 i City Songs vol.16). W roku 2004 z inicjatywy Mr.S zorganizowany zostaje w internecie konkurs dla młodych twórców owocem czego jest remix projekt Counterpoint, na który składają się remixy utworów Mr.S zrobione przez entuzjastów muzyki elektronicznej. W 2006 roku Mr.S uczestniczył w sesji nagraniowej płyty Piosenki Bydgoskie, nad którą patronat objął prezydent Bydgoszczy Konstanty Gombrowicz.

Wszystkie oficjalne wydawnictwa ukazały się pod szyldem angielskiego labelu Artificial Bliss Recordings – złożonego z grupy brytyjskich producentów nagrywających jako Chokai. Pierwszy singiel Room23 był drugim singlem, który ABR jako początkujący label wydał. Wokalu użyczyła współpracująca przy następnych projektach „Nat” (Natalia Braciszewska) a na basie zagrał znany z Xenn „Bagin” (Maciej Bagiński). Artificial Bliss Recordings jest również wydawcą drugiego singla Les Enfants Mortes. Oba single znaleźć można na nadchodzącej płycie Extracerebral.

W roku 2005 powstał wideoklip do singla super)(nova autorstwa grupy filmowej „Offworld”, za którą kryje się Łukasz Święch (Abraxas, Anyway, Xenn).

Oprócz własnej twórczości Mr.S zajmuje się również współpracą z innymi wykonawcami. Prócz współpracy ze wspomnianym zespołem „Xenn” od 2006 roku gra w formacji perkusyjnej „Kije” założonej przez Sławka Ciesielskiego (zespół „Republika”) w skład w której wchodzą znamienitości sztuki muzycznej m.in. Ryszard Guz (Lech Janerka, „Defekt Mózgu”, Bonczyk-Krzywanski), Rafał Ratajczak („Abraxas”, „Svann”, „Xenn”) i Łukasz Wasielewski („Noseblind”). Udziela się także w „Sunscale Project” – projekcie łączącym ambientalną elektronikę z winylami – tu partneruje mu „Fejder”.

 

Wraz z Jerzym Rogiewiczem („Xenn”, „Trzy dni później”) napisał muzykę do projektu multimedialnego „Numery” opartego na scenariuszu Joanny Piwowar („Trzy dni później”) według prozy Olgi Tokarczuk.

Imprezy na których grałem

LOCALS ONLY Poznań

LOCALS ONLY

Cz, 13 listopada 2014
godz: 21:00