Mr.S

Electronic
Kraj:
Polska
Miasto:
Bydgoszcz

Urodzony 23 maja 1981 w Bydgoszczy. Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Artura Rubinsteina. Obecnie student ostatniego roku na kierunku kulturoznawstwo amerykańskie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Pierwsze próby zmierzenia się z pasją muzyczną przypadają na lata 1999-2000. Rok 2002 przynosi album Heaven:Closed oraz singiel Noir.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2002 roku ze współpracy z bydgoską formacją „Xenn”, w skład której wchodzili m.in. muzycy Abraxas, a z którą w 2004 roku Mr.S miał okazję zagrać koncert w bydgoskiej „Kuźni”, rodzi się utwór Xennomorph. W tymże samym czasie powstaje Pillowwise – utwór-kolaboracja, który brał udział w konkursie zorganizowanym przez zespół „Radiohead”. Oba utwory znalazły się na krążku Counterpart EP.

W 2003 roku trzy utwory pojawiły się na składankach wydanych przez wydawnictwo Requiem Records (Sleep Well 2, Musli24 i City Songs vol.16). W roku 2004 z inicjatywy Mr.S zorganizowany zostaje w internecie konkurs dla młodych twórców owocem czego jest remix projekt Counterpoint, na który składają się remixy utworów Mr.S zrobione przez entuzjastów muzyki elektronicznej. W 2006 roku Mr.S uczestniczył w sesji nagraniowej płyty Piosenki Bydgoskie, nad którą patronat objął prezydent Bydgoszczy Konstanty Gombrowicz.

Wszystkie oficjalne wydawnictwa ukazały się pod szyldem angielskiego labelu Artificial Bliss Recordings – złożonego z grupy brytyjskich producentów nagrywających jako Chokai. Pierwszy singiel Room23 był drugim singlem, który ABR jako początkujący label wydał. Wokalu użyczyła współpracująca przy następnych projektach „Nat” (Natalia Braciszewska) a na basie zagrał znany z Xenn „Bagin” (Maciej Bagiński). Artificial Bliss Recordings jest również wydawcą drugiego singla Les Enfants Mortes. Oba single znaleźć można na nadchodzącej płycie Extracerebral.

W roku 2005 powstał wideoklip do singla super)(nova autorstwa grupy filmowej „Offworld”, za którą kryje się Łukasz Święch (Abraxas, Anyway, Xenn).

Oprócz własnej twórczości Mr.S zajmuje się również współpracą z innymi wykonawcami. Prócz współpracy ze wspomnianym zespołem „Xenn” od 2006 roku gra w formacji perkusyjnej „Kije” założonej przez Sławka Ciesielskiego (zespół „Republika”) w skład w której wchodzą znamienitości sztuki muzycznej m.in. Ryszard Guz (Lech Janerka, „Defekt Mózgu”, Bonczyk-Krzywanski), Rafał Ratajczak („Abraxas”, „Svann”, „Xenn”) i Łukasz Wasielewski („Noseblind”). Udziela się także w „Sunscale Project” – projekcie łączącym ambientalną elektronikę z winylami – tu partneruje mu „Fejder”.

 

Wraz z Jerzym Rogiewiczem („Xenn”, „Trzy dni później”) napisał muzykę do projektu multimedialnego „Numery” opartego na scenariuszu Joanny Piwowar („Trzy dni później”) według prozy Olgi Tokarczuk.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →