Move D

Move D
Deep house Electronic Minimal Tech House Techno
Kraj:
Niemcy
Wytwórnie:

Mówi się, że gdyby talent przekładał się na ilość sprzedanych płyt Move D byłby bardzo bogatym człowiekiem…. David Moufang bo tak brzmi prawdziwe nazwisko artysty jest założycielem niemieckiej wytwórni Source, która jest częściowo odpowiedzialna za wypromowanie takich postaci jak Sutekh, Veer, Alex Cortex.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jednak Move D to przede wszystkim prekursor tzw. inteligentnego techno i twórca legendarnego duetu (wraz z Jonasem Grossmanem) Deep Space Network, który już debiutanckim materiałem na początku lat 90tych zadziwił fanów nowej elektroniki.

 

Z wykształcenia perkusista i gitarzysta klasyczny i jazzowy bardzo szybko poziomem swoich produkcji zbliżył się do mistrzów z Detroit. Muzyka w wydaniu Move D i DSN często bywa określana jako „kosmiczna” (przymiotnik nadużywany w odniesieniu do wielu projektów uprawiających trance i psychedelic trance) co akurat w tym przypadku rzeczywiście oddaje jej charakter. To wypadkowa jego wczesnych inspiracji muzyką taneczną techno i house z okolic detroit i chicago, jego doświadczeń z jazzem i muzyką eksperymentalną oraz zamiłowania do muzyki ilustracyjnej i ambient.

 

David ma na koncie wydawnictwa między innymi dla takich wytwórni jak Warp, Source, City Center Offices, Compost, Plug Research. Współpracował z mistrzem kreowania elektronicznych pejzaży samym Pete Namlokiem w projekcie „Exploring the Psychedelic Landscape”. Jest także członkiem grupy Studio Pankow.

 

W 2008 roku nastąpiła eskalacja jego talentu, co zaowocowało wydaniem ośmiu rewelacyjnych EPek i dwóch albumów!!, które wydawnictwo Smalville wzniosło na wyżyny.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →