Monosylabikk

Monosylabikk
Electronic Experimental
Rok urodzenia:
1983
Kraj:
Polska
Miasto:
Zielona Góra

Filip Kaniecki urodził się w 1983 roku w Zielonej Górze. Przygodę z muzyką zaczynał jako perkusista lokalnego zespołu rock’n’rollowego. Wkrótce zaczął eksperymentować z nagraniami z prób, czego finałem były narodziny solowego projektu Monosylabikk.

Filip bazując na rytmie zaczął budować elektroniczne utwory, do tworzenia kompozycji wykorzystując wszystko co wpadło mu w ręce – od winyli, przez cd i kasety, do wszelkiego rodzajów nośników cyfrowych.  Spędzał godziny słuchając wszystkich gatunków muzycznych – od free jazz’u i hip hopu po death metal – kształtując swój muzyczny gust i szukając własnego stylu.

Jego wczesne utwory oscylowały bliżej klasycznego hip hopu, z czasem ewoluując do formy bardziej eksperymentalnej. Przez cały czas był aktywny na lokalnej scenie muzycznej jako perkusista i dj.

W 2007 roku zainteresowała się nim wytwórnia Kitty-Yo, która wydała jego pierwszy długogrający album „Rocks”. Do współpracy Filip zaprosił MC Coherent Motion oraz wokalistę Bee. Po wydaniu albumu zagrał kilka koncertów w kraju (supportował m.in. Max Tundra, Squarepusher) i za granicą. W 2008 roku jako jedyny Polak został zaproszony na 30 edycję festiwalu Trans Musicales De Renes.

Jako Monosylabikk zawsze stara się budować solidne struktury dźwięków z minimalistyczną wrażliwością – nigdy nie trzyma się jednego gatunku, wciąż starając się dotrzeć w nowe rejony. Aktualnie pracuje nad nowymi utworami oraz dyplomem na wrocławskiej ASP. W tym roku dołączył do grupy Polaków, zaproszonych na międzynarodowe muzyczne warsztaty Red Bull Music Academy.

Próbki materiału Filipa można posłuchać na www.myspace.com/monosylabikk