MJ Cole

MJ Cole
Garage House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

MJ COLE rozpoczął działalność muzyczną już w roku 1998. Osiągnął ogromny sukces wraz z wydaniem utworów takich jak: „Flava”, „Fever/Guilty”, oraz „You’re Mine” przez własną wytwórnię- „Prolific Recordings”. W niedługim okresie czasu po tych wydaniach ukazał się zachwycający utwór „Sincere”, momentalnie odkryty przez Pete’a Tonga i wybrany przez niego kawałkiem tygodnia w jego audycji w BBC Radio 1. Będący płodnym z nazwy i płodnym z natury (Prolific by name, prolific by nature) MJ Cole podbił brytyjską scenę garage jako cudowne dziecko i czołowy innowator gatunku, zdobywając nominację do nagrody Mercury Proze za album „Sincere” w 1999 roku. Ten album, dzięki któremu zdobył również nagrodę dla najlepszego producenta od prestiżowego magazynu „Muzik and Mobo”, sprzedał się w Wielkiej Brytanii w 60 000 egzemplarzy i wdarł się na listę 15 najlepiej sprzedających się singli, na tym niezwykle wymagającym rynku muzycznym.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Owe oceny i uznanie jakie zdobył były rezultatem wielu lat szlifowania i doprowadzania do perfekcji jego muzyki oraz rozwijania niezwykle szerokiej drogi zawodowej. W młodości studiował muzykę klasyczną w LSU i Royal College of Music, by w tym samym czasie wieczorami rozwijać swoją fascynację muzyką hardcore i jungle w Telepathy and Raindance. W takim duchu zróżnicowanych i zaskakujących połączeń Matt rozpoczął łączenie swoich umiejętności pisania utworów i bycia DJem, oraz wyrafinowania w komponowaniu muzyki klasycznej z surowym urokiem basowych produkcji, co doprowadziło go do miejsca, w którym znajduje się obecnie. Jego nowe przedsięwzięcie – „The Distressors”, „połączenie electro-popu i sexy Rock’n’Rolla”, zespół grający muzykę na żywo, który wkracza właśnie na londyński rynek muzyczny, to spuścizna owych doświadczeń z lat młodości.

 

Współpraca oraz remiksy, które stworzył dla Jill Scott, Toma Jonesa czy Mariah Carey, są nie tylko wzbogaceniem jego dyskografii, ale prawdziwym uznaniem dla jego talentu. Również z tego powodu ogromna liczba osób, z którymi współpracował jeszcze się powiększy, aby nadmienić choćby Jocelyn Brown. MJ Cole występował na całym świecie, a lista miejsc, gdzie można było go usłyszeć wydłużała się w szaleńczym tempie przez ostatnie 2 lata. Regularnie prezentowany w Australii, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie, jego eklektyczny styl muzyczny zdobywa coraz więcej fanów. Z wieloma utalentowanymi wokalistami u swego boku oraz ogromnym zrozumieniem muzyki jako takiej, MJ Cole jest twórcą ocierającym się o muzyczną perfekcję.

DJ Chart | MJ Cole | 04.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 MJ Cole Volcano Riddim Prolific Recordings
2 Funtcase So Vexed Circus
3 Sinden & SBTRKT Kind Of Familiar Grizzly
4 Audio Jacker Pump Up The Volume Tasty Recordings
5 Thomas Gandey Mercy Hump Southern Fried Records
6 MJ Cole Thekla Riddim Prolific Recordings
7 MJ Cole Sincere (Nero Remix) Prolific Recordings
8 Joker Tron Kapsize
9 Donaeo Riot Music (Skream! Remix) Digital Soundboy Recordings
10 Rusko Woo Boost (Subskrpt Edit) Mad Decent
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →