Miss Kittin

Miss Kittin
Electro Techno
Kraj:
Francja
Miasto:
Paryż
Wytwórnie:

Miss Kittin to jedna z największych gwiazd na scenie techno/electro – wokalistka, Djka i producent, znana z popularnego duetu Miss Kittin And The Hacker.

Miss Kittin urodziła się we Francuzkim Grenoble – tam skończyła Akademię Sztuk Pięknych. Przełomem była dla niej eksplozja rave w połowie lat 90-tych. Wtedy młoda Francuzka zaczęła karierę DJ-ską – grała w słynnych klubach Le Pulp w Paryżu, a także Ultraschall w Monachium, gdzie spotkała DJ Hella – szefa Gigolo Records.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jej pierwszym wielkim sukcesem był kawałek „1982” – który Westbam wybrał na finał największej jak dotąd Love Parade – w 1998. Przy muzyce Miss Kittin bawiło się wówczas niemal 1.5 miliona ludzi. 1999 rok to wielki, choć skandalizujący hit „Frank Sinatra”, ale i początek cyklicznych występy na imprezach Mayday w Niemczech , średnio dla 30-tysięcznej publiki-na które zapraszana jest do dziś. W zeszłym roku Miss Kittin wydała szeroko komentowany miks „Radio Caroline”.

Miss Kittin współpracowała z wszystkimi największymi sceny klubowej – Felixem Da Housecat, Svenem Väthem (w przeróbce sławnego „Je’Taime Mon Amour”), Laurentem Garnier, Chicks On Speed a także Trickym. Do tej pory wydała ponad 30 singli, remiksów i albumów dla czołowych wytwórni sceny elektronicznej Anglii, Niemiec, Francji ( m.in.Gigolo, Ladomat, Disko B, Virgin, Mental Groove i wielu innych).

O sławie Miss Kittin niech świadczy fakt, że jej miks Djski ukazał się też dołączony do jednego z numerów prestiżowego brytyjskiego magazynu Muzik. Miss Kittin grała też na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej – od Sonar w Barcelonie, Mutek w Montrealu czy berlińskim Transmediale. Corocznie jest też jedną z największych gwiazd sezonu na Ibizie – już teraz zapowiadane są jej letnie występy podczas wakacyjnego sezonu sławnego Cocoon Club!!!

Jej rosnąca renoma i popularność nie powinny dziwić, gdyż Francuzka swoje Djskie występ urozmaica śpiewem, wokalnymi improwizacjami i niezwykłym tańcem.

DJ Chart | Miss Kittin | 01.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Bambounou Brim (Original Mix) 50 Weapons
2 Daniel Avery Knowing We'll Be Here (Original Mix) Phantasy
3 My Favorite Robot White Light (Jimmy Edgar Remix) No.19 Music
4 Gesaffelstein Aleph (Original Mix) Parlophone France
5 Nikola Gala Only (Ryan Elliott Remix) Rekids
6 Skinnerbox Sese (Original Mix) Darkroom Dubs
7 M.A.N.D.Y. Superstitious (Djedjotronic Remix) Get Physical
8 SCNTST Velour (Original Mix) Boysnoize Records
9 Erol Alkan Bang! (Original Mix) Phantasy Sound
10 Noob Spell (Maelstrom Remix) Sound Pellegrino
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →