Miss Fitz

Miss Fitz
Deep house Minimal Tech House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Maayan Nidam to Miss Fitz. Jej pseudo to swoisty neologizm, ponieważ bierze się od angielskiego słowa „misfit”, które oznacza kogoś niepasującego do innych. Zatem… Czy taka, właśnie, jest Maayan? Odstająca od społeczeństwa? Niekoniecznie. Chodzi tu o to, że stara się kształtowac dźwięki tak, aby poprzez nie dopasowac do ludzi swoje niezwykłe wyczucie. Rezultatem takiej strategii jest znacząca i rosnąca w siłę sylwetka oraz reputacja utalentowanej, wszechstronnej DJ’ki, która nieomylnie zabiera swoich słuchaczy w wyjątkowe miejsca – miejsca nie do przewidzenia.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 1999 wszystko się zaczęło. Jako Miss Fitz może pochwalic się EPkami wydanymi w: Archipel, Sushitech, Raum…musik, Eklo, Kalimari, Freak n’ Chic czy Contexterrior. Wcieliła się również w Laverne Radix z singlem wydanym przez Oslo’s Love Letters z… Oslo. W marcu 2009 zaczęła wystepowac pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. „Night Long” (wydane przez japoński label PowerShovel) to intymny album, który łączy wszystkich najlepszych, wspołczesnych kubańskich instrumentalistów. To nie pierwsza rzecz, która może przyjść na myśl, kiedy przywołuje się artystę znanego najlepiej z groovy move i moody fuck’u – ale to jest kwintesencją Maayan.

 

Bez wątpienia rozmaitość dźwięków Maayan jest wynikiem jej globalnego wychowania. Urodzona w Tel Aviv’ie, mieszkała w tym mieście przez większość swojego życia, studiowała multimedia (środki masowego przekazu). Przez 6 miesięcy przebywała w Nowym Jorku i to właśnie tam, w barach i na małych imprezach, zaczynała swoją DJ’ską karierę.

 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →