Mirko Loko

Mirko Loko
House Minimal Techno
Kraj:
Szwajcaria
Miasto:
Lozanna
Wytwórnie:

Mirko rozpoczął swą karierę w wieku 17 lat, swoje inspiracje czerpiąc z brzmień Detroit i Chicago. Pracował jako programowy i DJ w popularnej radiostacji Couleur 3 oraz rozpoczął rezydenturę w klubie Loft budując jego reputację od 1998 roku.

Mirko ma także bogate doświadczenie jeśli chodzi o scenę międzynarodową, grywał w takich klubach jak Rex w Paryżu, An-Fer w Dijon, Cova i Moog w Barcelonie, Mazzo w Amsterdamie, Cielo w Nowym Jorku oraz wystepował na Detroit Electronic Music Festival (d.e.m.f 2001) na zaproszenie samego Carla Craiga. Grywał również w Matrix w Zurychu (należącego do Svena Vätha i Leili) oraz na WMC w 2004 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2003 roku Mirko przeniósł się do Nowego Jorku gdzie objął rezydenturę w New York club Tronic Treatment w Soho, klubie który regularnie sprowadzał takie marki jak Matthew Dear, Richie Hawtin, Christian Smith i wiele innych ważnych postaci sceny.

Powrócił do Szwajcarii w 2004 roku by na powrót zając się programem artystycznym klubu Loft.

W 2005 roku poznał Raphaela Rippertona – ich wspólne muzyczne upodobania znalazły odzwierciedlenie w projekcie Lazy Fat People, którego produkcje zyskały uznanie takich person jak Carl Craig, James Holden czy Mathew Johnson. Potem przyszły wydawnictwa dla  Border Community, Wagon Repair i Planet E.

Obecnie Mirko oprócz projektu Lazy Fat People i występów w całej Europie, nadal zajmuje się bookingami w Loft oraz ma spore wsparcie swoich mentorów Carla Craiga, Derricka Maya i Laurenta Garniera.

DJ Chart | Mirko Loko | 08.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Osunlade Camera Shy (Justin Imperiale Mix) Yoruba
2 Makam samsara (Original Mix) Cocoon Recordings
3 Mathew Jonson Touch The Sky (Original Mix) Crosstown Rebels
4 Matt Star, Locke Orgelig (Original Mix) Sound Supreme
5 Tim Wright Thirst (Lucianos Dancehall Mix) Cadenza
6 Oniris, Pat Brooks The Rebirth (Edit) Cadenza
7 Abby Streets (Wraetlic Remix) Life And Death
8 Bernard Badie Come to Me (Original Mix) Mojuba
9 dOP Assurance Vie (Mirko Loko Remix) Circus Company
10 Mirko Loko Tahktok (Villalobos Hilery's Chant Remix) Cadenza
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →