Mira Calix

Mira Calix
Ambient Electronic Experimental
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Chantal Passamonte aka Mira Calix, kompozytorka i producentka. Od ponad 10 lat występuje jako DJ grając bardzo różne gatunki muzyczne, począwszy od ambientu, poprzez muzykę eksperymentalna, aż po mocne taneczne beaty. Od kilku lat związana jest z kultową wytwórnią Warp Records, dla której nagrała EPki Ilanga i Pin Skeeling. Wiosną 2000 roku ukazał się jej debiutancki album Oneonone. Jej najnowsza płyta nosi tytuł Skimskitta (2003 rok).

Występowała na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. Sonar, Glastonbury, Prototype, Wilsonic, All Tomorrow’s Party, dwukrotnie na festiwalu Strasbourg Musica, w 2002 wraz ze Stevem Reich, a w 2003 u boku Karla Heinza Stochhausena. Tworzyła duet z Andreą Parker. Jej występy otwierały koncerty takich artystów jak Godspeed You Black Emperor!, Radiohead, Boards of Canada, Pan Sonic. Grała również wspólne trasy z Autechre i Plaid. Regularnie występuje na trasach Warp z setem didżejskim lub live.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2002 roku Mira Calix na zamówienie Muzeum Historii Naturalnej w Genewie skomponowała utwór Nunu, oparty o dźwięki wydawane przez insekty. W marcu 2003 roku kompozycja ta została wykona z udziałem żywych owadów zamkniętych w akwarium oraz orkiestry w Royal Festival Hall w Londynie. Był to uroczysty koncert The London Sinfonietty, która wykonała kompozycje artystów z Warp’a. Mira obok innych gwiazd Warp wystąpiła tam jako solistka!

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →