Milton Bradley (Alien Rain)

Milton Bradley (Alien Rain)
Acid House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:
Milton Bradley to berlińczyk z krwi i kości. Artysta dorastając w najbardziej inspirującym mieście świata, miał okazje widzieć rozwijającą się scenę muzyki elektronicznej, której w końcu stał się częścią.
Po latach budowania reputacji jako wszechstronny didżej w Berlinie, Milton postanawia dać wyraz swoim muzycznym fascynacjom, na które największy wpływ miał Roland TB-303 i twory raczkującej belgijskiej sceny techno. W 2008 roku zakłada wytwornie Do Not Resist The Beat!, której nakładem ukazały się jego pierwsze utwory.
Po kilku hipnotycznych i wciągających produkcjach, artysta zatęsknił za kwaśnym techno lat 90-tych. Pod pseudonimem Alien Rain, wydaje serię epek Alienated, z których do dziś jest najbardziej znany i rozpoznawalny. Kwaśne deszcze wywoływane z głośników dzięki muzyce Miltona, stały się w kręgach acidowych fetyszystów wręcz kultowe, i uplasowały go w czołówce dzisiejszych artystów muzyki techno.
Milton Bradley to nie tylko kawałki i remiksy wydawane we własnych oficynach. Artysta wniósł powiew swojego stylu w katalogi takich topowych wytworni, jak m.in. Prologue, Stroboscopic Artefacts czy M_REC.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →