Mike Cortez

Mike Cortez
Deep house House Tech House
Rok urodzenia:
1986
Kraj:
Polska
Miasto:
Leszno
Wytwórnie:

Mike Cortez / Kuba Kraczewski – dj i producent z Leszna, od najmłodszych lat zafascynowany muzyką klubową. Przygodę z produkcją zaczął na początku 2006 roku. W 2007 roku ukazały się jego pierwsze autorskie single. Jednym z większych sukcesów był kawałek „Behind The Decks” (wyprodukowany wspólnie z Poldee’m) wydany we francuskim labelu Work Machine. Track ukazał się na vinylu i digitalu. Ostatecznie uklasował się na 64 miejscu w top download na Beatport. Epke  promowali tacy artyści jak: Antoine Clamaran, Sebastian Drums, Mike Balance i wielu innych. 

Kolejnym singlem, który zyskał równie duży support była epka „Dead Body”(wyprodukowana również z Poldee’m) wydana w Exotic Refreshment. Utwór ten także znalazł się w top download m.in. na Beatport.

Jedną z ostatnich autorskich produkcji Kuby jest kawałek „Monkeys”, który ujrzał światło dzienne wraz z remiksami takich artystów jak Milkwish oraz Fra’n’Kie (Włochy). Singiel został wydany nakładem wytwórni Exotic Refreshment i znalazł się na wielu chartsach. Epka zebrała wiele pozytywnych feedbacków m.in. od: Sergio Fernandez, Joy Kitikonti, Eelke Kleijn, Mark Picchiotti.

Już wkrótce w wytwórni Starlight (Włochy) ukaże się remix Mike Cortez’a do produkcji Milkwish – „Lady Wants To Dance”.

Kuba to także właściciel wytwórni muzycznej. Na początku listopada 2007 roku założył niezależny label Exotic Refreshment, w którym konsekwentnie ukazują się single oraz kompilacje oscylujące wokół szeroko rozumianej muzyki house.  Następnym krokiem było utworzenie sub-labelu Coffee Bar Music przeznaczonego dla kawałków spod szyldu soulfull, deep, latin, funky i jackin’ house music. Nowe dziecko Exotic Refreshment zostało utworzone w marcu 2008. W marcu 2009 roku powstał drugi sub-label Flashback, który jest doskonałym dopełnieniem ciągle rozwijającej się wytwórni.

DJ Chart | Mike Cortez | 12.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Le vinyl Oh (Mr. Bizz Reinterpretation)
2 Mike Cortez Syotos (Kuba Kraczewski & Mike Cortez ReWork)
3 Out of Rand Deepnatura (Per Hammar's camouflage Remix)
4 Dave Kurtis Sundari (Loko Remix)
5 Mike Cortez, Milkwish Chulak (Denis Horvat Remix)
6 Fra'n'Kie Concierto Alegre (Vick Echo Remix)
7 Luca M Toblerone Nervine Records
8 Mike Cortez Monkeys (Fra'n'kie Remix)
9 Qmusse Oma (Vick Echo Remix)
10 Mabre I'm Only Playin