Michael Mayer

Michael Mayer
Electro Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Kolonia
Wytwórnie:

MICHAEL MAYER to wraz z braćmi Voigt jeden z szefów najmodniejszej marki klubowej ostatnich lat – kolońskiego Kompaktu. Równocześnie jeden z najlepszych didżejów świata, autor kultowych serii “Immer” i “Speicher”. Obok Ricardo Villalobosa i Richiego Hawtina największy współczesny symbol szlachetnego tech-house’owego minimalu.

Mayer to także twórca świetnie przyjętego autorskiego albumu “Touch” (2004)  i zeszłorocznej superprodukcji (wraz z Superpitcherem) – Supermayer „Will Save The Word”. Wraz z Tobiasem Thomasem i Reinhardem Voigtem tworzył też znane z produkcji dla Ladomat trio Forever Sweet. Grywa na wielkich festiwalach – od Mayday, Melt po imprezy w Japonii czy USA. Jego miks dla londyńskiego klubu Fabric powszechnie uznano za jeden z najlepszych w tej prestiżowej serii. Amerykański magazyn XLR8R umieścił tę płytę wśród 100 najlepszych wydawnictw 15-lecia. Zaś niemiecki magazyn Groove uznał ją za jedną z 50 najlepszych kompilacji w historii. Mayera docenili także czytelnicy „Groove” wybierając jego autorską wersję kawałka „Love Is Stronger Than Pride” za jeden z najlepszych tracków 2002 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mayer niejednokrotnie trafiał też na listę ulubionych DJ’ów takich pism jak „Groove” „Raveline” „Mixmag” czy „Urb”. Na swym koncie ma remiksy m.in. dla Svena Vatha („Face It”), Pet Shop Boys („Flamboyant”) i Depeche Mode („Precious”). Jako Supermayer stworzyłteż niezwykły, 14-minutowy remis „Tiergarten” Rufusa Wainwrighta.

O swych setach mówi: Jedyną rzeczą, której się trzymam jest tempo 4/4. Reszta zdarza się spontanicznie. Uwielbiam głębszą stronę muzyki, ale lubię też surowego kopa. Oczywiście w trakcie seta wplatam popowe momenty – trudno by kilkugodzinny set był tylko mechanicznym popisem. Lubię, gdy moje sety i tym samym wieczór mają jakaś progresję. Lubię powoli rozkręcać ludzi, a na koniec zwykle gram coś, co można nucić w drodze do domu”

DJ Chart | Michael Mayer | 10.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Dreems Mirages (Michael Mayer Remix) Multi Culti
2 Simian Mobile Disco Tangents (Original Mix) Anti/Epitaph
3 Lineki J'Adore La Musique (Retro Version Mix) Italian Records
4 Roman Fluegel Wilkie (Original Mix) Dial Records
5 The Revenge Vorderman (Original Mix) Roar Groove
6 Patrice Baumel Vertigo (Original Mix) Kompakt
7 Pulsinger, Irl Wasted at work. (Original Mix) Pomelo
8 Vincenzo, Minako Just Like Heaven feat. Minako (Dave DK Remix) Anjunadeep
9 Gui Boratto Indigo (Original Mix) Kompakt
10 Funky Family Funky Is On (Mix 1984) Italian Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →