Mia Twin

Mia Twin
Deep house Drum n Bass House Melodic Techno Progressive House Tech House Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa
Wytwórnie:

DJ-ka, producentka muzyczna, animatorka klubów i promotorka imprez. Rozpoczęła swoją drogę muzyczną od śpiewu w zespołach, chórze oraz grze na gitarze i pianinie. Po tak wszechstronnym wykształceniu jej chęć dzielenia się pasją do muzyki przerodziła się w miksowanie płyt na imprezach. Szybko stała się miłośniczką vinyli. Po niedługim czasie miała na swoim koncie bookingi w czołowych polskich klubach, została również doceniona przez publiczność niemiecką, hiszpańską oraz indyjską. Zagrała na żywo w licznych audycjach w polskim radio “Czwórka”, radio “Roxy” oraz podczas streamingów w klubie Smolna („Smolna On Air“) i w poznańskiej Tamie („Plug.in“).

Występowała z najlepszymi DJ’ami z Polski i zza granicy, m.in. zagrała closing set po Anji Schneider w Poznańskiej Tamie,  warm up przed Sethem Troxlerem i Carlem Craigiem w Warszawskim 1500m2, grała również z Cassiusem, Kollektiv Turmstrasse, Marco Resmannem, Ruede Hagelsteinem, Martinem Solveigiem, Bobem Sinclarem, Jimpsterem, Heiko Laux, Fomat: B, Danielem Stefanikiem, The Hacker, Marc Poppcke oraz Miss Jools. Wystąpiła na prestiżowym HOSPITALITY gdzie grała u boku takich gigantów jak: High Contrast, Danny Byrd, Logistics, S.P.Y, Fred V & Grafix, Wrec, Dynamite! Oprócz tego grała razem z Camo & Krooked, ShockOne, Amoss, MC Youngman i LowQui! Autorskie spojrzenie na muzykę prezentuje także podczas pokazów mody oraz wydarzeń związanych z kulturą i sztuką.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nieustannie czerpie inspiracje ze wszystkiego co ją otacza, dlatego obecnie jej zainteresowania można określić jako szeroko pojętą muzykę elektroniczną, głównie techno/melodic techno, progressive, deep house. Jest także wierna muzyce drum&bass, od której zaczełą się jej przygoda z gramofonami i kolekcjonowaniem vinyli. Mia była od 2011 związana regularnymi graniami z warszawskim klubem Luzztro, Fonobar (z cyklem „Electronic Picnic“), 1500m2, a także Jerozolima w Warszawie, gdzie oprócz bycia rezydentką i promotorką imprez, odpowiadała za program artystyczny klubu. Jej występy na żywo zachwyciły publiczność podczas m.in. na Electrocity Festival, Intro Festival, Supernova Festival, DNB LOVE Festival, Bigger Boat Party, 9 Hills Festival oraz pierwszej edycji Techno Las, Techno Jest Kobietą by Instytut.
Jedna ze zwycięzców konkursu wytwórni Hospital Records, znanej na całym świecie drum&bassowej wytwórni z UK oraz finalistka konkursu Burn Studios Residency.

Ma na swoim koncie wydane razem z Kacprem Bogaczem (znanym z duetu Pol_On) EPki i remixy wydane w wytwórniach: Mule Musiq, Otake Records, We Are Your Music Mate, Pompon Music, Soundbar Records, White Widow Brand, Sensefloor oraz SpekuLLa Records.

Ich debiutancka EPka „Dub Me“, ukazała sie nakładem polskiej wytwórni We Are Your Music Mate. Kolejnym krokiem było pojawienie sie na składance „Polish Compilation vol.1“, gdzie znaleźli sie najlepsi twórcy polskiej muzyki klubowej, wydanej przez White Widow Brand, oraz późniejsze remixy dla tejże wytwórni. Brytyjsko/Polski label Sensefloor wydał epke z remixami utwórów do ścieżki dźwiękowej z filmu „Płonące Wieżowce“ na której zagościł także duet Mia Twin i Kasp. Niedługo po tym światło dzienne ujrzał ich pierwszy vinyl w Soundbar Records. Epka „Something About You“ została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy i krytyków muzycznych. Niedługo potem ukazał sie ich remix dla berlińskiego duetu Manhooker, wydany również na vinylu nakładem prestiżowej Japońskiej wytwórni Mule Musiq (dystr.Kompakt Records). Następnie ich utwór o tytule „My Man“ pojawił się na kompilacji polskich artystów COXY1 wydanym nakładem wytwórni Sensefloor. EPka wydana na Otake Records i flagowy utwór o tytule „We’re Together“ wraz z oryginalnym klipem został ciepło przyjęty przez słuchaczy muzyki elekronicznej. Kolejne utwory zagościły na stałe zagościły na parkietach w klubach w całej Polsce i za granicą.

Mia Twin przygotowuje kolejny solowy materiał, który już niebawem ujrzy światło dzienne.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →