Metronomy

Metronomy
Electronic Leftfield Synth Pop

Metronomy to jeden z tych zespołów, których styl muzyczny ciężko sklasyfikować, ale ich fanów można znaleźć tak wśród publiczności rockowej, jak i miłośników elektronicznych brzmień. Wraz z takimi formacjami jak CSS i Klaxons szybko zdobyli serca zwolenników tanecznego rocka i muzycznych eksperymentów. Za sukces grupy odpowiedzialny jest głównie Joseph Mount, który oprócz pracy nad swoim autorskim projektem znalazł czas na zremiksowanie takich artystów jak Franz Ferdinand, Gorillaz, Kate Nash, czy Ladytron.

Pierwszy album Metronomy „Pip Paine (Pay The £5000 You Owe)” wskazuje na wczesne inspiracje Mounta takimi legendami awangardowej elektroniki jak chociażby Autechre, ale też ukazuje fascynacje Princem, Davidem Bowie i rockiem. Drugi album pt. „Nights Out” to bardziej przystępna pozycja, zawierająca melodyjne kompozycje i bardziej piosenkowe formy. Oglądając ich teledyski (np. „A Thing For Me”, czy „Radio Latio”) i występy na żywo łatwo zauważyć niewymuszony luz i pogodę ducha członków Metronomy. Dlatego są oni atrakcją takich festiwali jak Bestival, Glastonbury, czy Benicassim.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Obecnie w skład zespołu wchodzą Joseph Mount, Oscar Cash, Anna Prior i Gbenga Adelekan. Wspólnie pracują nad nowym materiałem, który ma ukazać się już wkrótce. Z właściwym sobie poczuciem humoru zespół obiecuje, że kiedy pojawi się ich kolejna płyta studyjna dorobią się do tego czasu porządnie napisanej biografii.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →