Maximilian Skiba

Maximilian Skiba
Disco
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa
Wytwórnie:

MAXIMILAN SKIBA – Jeden z najmodniejszych obecnie polskich producentów. Maximilian Skiba należy do nielicznych polskich artystów goszczących na międzynarodowych playlistach djskich. Zadebiutował w 2005 roku płytą wydaną na Boxer Recordings, która zawędrowała do czołówki legendarnego CBS top 100. Jego remix dla utworu „Bonaire”, berlińskiego projektu Dutch Rhythm Combo został wybrany przez polskie radio Bis remixem roku 2007.

W tym samym okresie otrzymał wraz z kolegami z King of Kong nagrodę pisma Aktivist, w kategorii „Rookie”. W 2008 roku brał udział m.in. w szóstej edycji Święta Niemego Kina w kinie Luna, oraz projekcie Astigmatic inspired by Chopin. W roku obecnym wydał EPkę we francuskiej wytwórni Skylax. Niebawem, nakładem monachijskiej wytwórni Gomma Records ukaże się kolejna płyta, tym razem pod nowym projektem The KDMS, którą nagrał wspólnie z wokalistką Kathy Diamond. Legendarny Daniel Wang w ten sposób opisał muzykę Skiby: „DJ Fetish z Berlina podrzucił mi „Apple of Disco”, brzmiącą jak połączenie wszystkiego co najlepsze z przeszłości i teraźniejszości – klarowna, ciepła produkcja, umiejętnie zdefiniowane tematy muzyczne, silny rys osobowości.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Muzykę Maxa określiłbym jako bas i gitary autorstwa Chic połączone z sekcją smyczkową Beethovena, do tego odrobina italo-disco ze szczyptą soul w stylu flamenco. Gram utwory z tej płytki na wszystkich moich setach i wprost nie mogę się doczekać jego następnej produkcji.” Muzyke Maxa można usłyszeć w rozgłośniach radiowych, takich jak: BBC Radio One, FM4 z Wiednia czy Fritz z Berlina oraz w setach takich osobistości jak: Dimitri from Paris, Daniel Wang, the Glimmers, Steave Kotey (Chicken Lips), the Hacker, Alex Barck (Jazzanova), Filippo Naughty Moscatello, Ewan Pearson etc..

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →