Maurice Fulton

Maurice Fulton
Electronic Experimental Garage House
Kraj:
USA
Miasto:
Baltimore
Wytwórnie:

Pochodzący z Baltimore Amerykanin Maurice Fulton rozpoczął swoją karierę w 1982, kiedy po raz pierwszy usłyszał Grandmastera Flasha. W młodości zainspirowany hip hopem, z czasem odkrył brzmienia garage. Artysta postanowił skoncentrować się na tworzeniu własnej muzyki, czego owocem były kompozycje powstałe m.in. z Ultra Nate i Crystal Waters.

Jest wyjątkowo płodnym twórcą – ma na swoim koncie ponad setkę wydawnictw.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Obecnie stylistycznie odbiega od swoich wcześniejszych dokonań, a jego wydawnictwa ukazały się nakładem wytwórni Warp, SSR, Nuphonic, Pagan, Transfusion. Ten muzycznie wszechstronny artysta nagrywał pod różnymi pseudonimami – Dr. Scratch, The Noize Boyz, Eddie & The Eggs Syclops, Ladyvipb i Stress. Wraz ze swoją żoną Mutsumi Kanamori stworzył formację MU, której brzmienie określono jako „mieszankę electro post-punku z hardcorem i funkiem”. Ich punkowo-elektroniczne albumy „Afro Finger And Gel” i „Out Of Breach” ukazały się nakładem renomowanej wytwórni Output.

Maurice Fulton to bardzo doświadczony DJ – występuje od prawie 20 lat grając w niemal każdym zakątku globu. Artysta, na trzech gramofonach, miksuje klasyki z nowoczesną undergroundową muzyką taneczną. I robi to niezwykle efektownie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →