Matrix & Futurebound

Matrix & Futurebound
Drum n Bass IDM
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Matrix (Metro Recordings) jest artystą, którego śmiało można nazwać ikoną gatunku drumnbass. Począwszy od wydawnictw dla New Identity Recordings (wytwórna dj’a SS’a) i otworzenia własnej oficyny Metro Recordings w 1997r. jego działalność obfituje w sukcesy. Nowatorskim albumem „Sleepwalk” (Virus) pokazał, że jest kimś więcej niż tylko producentem kolejnych dwunastocalówek, a jego remixy kawałków takich jak „Medicine” (Ed Rush & Optical), „Phone Call” (Klute) czy „Leafy Lane” (Kirsty Hawkshaw) stały się ponadczasowymi klasykami. Zdobył też czołowe miejsca list przebojów jako część producenckiego teamu Goldtrix utworem „Trippin (It’s Love)”. Pochodzi z Londynu.

Natomiast z kwitnącego życiem kulturalnym Liverpoolu jest Futurebound (Viper Rec.).  Na początku lat 90 minionego stulecia, dzięki inspiracji takich tuz jak Fabio, Grooverider, Mickey Finn i Top Buzz postanowił zająć się muzyką.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Organizował imprezy z gwiazdami formatu LTJ Bukem, Goldie, Ray Keith czy 4 Hero. W 1999 roku stworzył cykl imprez o nazwie „X” – jedne z ważniejszych wydarzeń w klubowej historii Liverpoolu. Ponadto od 1993 Futurebound zajmował się tworzeniem muzyki. Gdy jego kawałki zaczęły nabierać „rospędu” nawiązał współpracę producencką i remixerską z takimi artystami jak J Majik, Matrix, Digital i Adam F.

Otworzyły się przed nim drzwi wielu ważnych wytwórni, m.in.: Infrared, Timeless, Moving Shadow, Metro i Frequency. Z czasem jednek Futurebound postanowił jednak zrobić kolejny krok i założyć własny label.

I tak w 2003 roku powstało Viper Recordings. Dotychczas swoje produkcje wydali tu Matrix, J Majik & Wickaman, Baron, State of Mind, Moving Fusion, Entity, Probe & Sylo, Brookes Brothers i oczywiście Futurebound.

Nakładem Viper Rec. ukazał się również album „Universal Truth” przez wielu uważany za najlepszy drumnbassowy album 2007 roku.

DJ Chart | Matrix & Futurebound | 06.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Matrix & Futurebound feat Cat Knight Biology Viper
2 Matrix Thin Ice Viper Recordings
3 Xilent Choose Me II Audio Porn
4 InsideInfo Honey Bee Viper Recordings
5 Moving Fusion Black Belt Viper Recordings
6 Brookes Brothers Beautiful (Full Version) feat. Robert Owens Breakbeat Kaos
7 Metrik Sunset 2011 Viper Recordings
8 AK1200 featuring Terra Deva Fake (Subsonik & Smooth Remix) Subsonik Sound
9 Technicolour & Komatic Just Play Viper Recordings
10 Don Diablo feat Dragonette Animale (The Prototypes Remix) Cr2 Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →