Matik

Matik
Minimal Tech House Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Poznań

Swoją fascynację muzyką elektroniczną Matik rozpoczął w 2001 roku, kiedy Poznań był kolebką muzyki Techno. Wszystko to za sprawą cyklu imprez spod szyldu berlińskiego Tresora, które odbywały się w legendarnym Eskulapie. Przełomowym momentem w jego życiu był wyjazd do Londynu w 2004 roku. Tam właśnie odkrył w pełni magię muzyki elektronicznej, klubowego szaleństwa i dj-skiego kunsztu.

Wraz ze swoim długoletnim przyjacielem dj-em Juniore organizował cieszącym się dużym powodzeniem cykl imprez pod nazwą Hedonika w poznańskim klubie Cute, na który zapraszane były nietuzinkowe postacie. 3 Channels, Marcin Czubala, SLG, Piotr Bejnar, Mike P, Mic Ostap czy Petter Von Coil to tylko niektóre z nich.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Matik doskonale odnajduje się w klimatach minimal, techno, tech-house. Gra mocno, dynamicznie i bardzo porywająco. Występował m.in. u boku takich znanych artystów jak: Surgeon, Ben Klock, Redshape, Pan-Pot, Solomun, Sebo K, Bodycode czy też Alexander Kowalski. Na polskiej edycji Minus Showcase jako jedyny artysta z naszego kraju Matik supportował Richie Hawtina, Marca Houle oraz Magdę. Jego sety można było często usłyszeć w nieistniejącej już cotygodniowej audycji La Sunda prowadzonej przez Cuba aka Jacoba Seville oraz Juniore.

Od 2007 roku Matik jest także redaktorem portalu muzycznego muzikanova.pl [muno.pl], który zajmuję się szeroko pojętą muzyką klubową.

DJ Chart | Matik | 05.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Phil Kieran Playing With Shadowas (Kevin Gorman Remix)
2 Slam Room 2 (Pan-Pot Rave Tool Mix)
3 The Glitz Sunstep
4 Uto Karem Butterfly Effect
5 Piemont Preoperyl Suchtreflex
6 Arara, Fog Palmaflava Brise Records
7 Phil Kieran Blood Of Barcelona (Pan-Pot Remix)
8 Marc Marzenit Motor
9 Anthony Rother Disco Light (&Me Remix) Datapunk
10 James Ruskin The Metal Man

Utwory Matik

Muno.pl Podcast 99 – Matik

29/11/2016

WYWIAD >>>

 

Tracklista:

wkrótceImprezy blisko Ciebie w Tango App →