Mathew Jonson

Mathew Jonson
Ambient Electronic Techno
Kraj:
Kanada
Miasto:
Vancouver
Wytwórnie:

Kanadyjczyk Mathew Jonson jest jednym z najznakomitszych producentów i DJ-ów na scenie muzyki elektronicznej. Nagrywając dla słynnych wytwórni jak: Sub Static, Minus, Perlon, Kompakt, Itiswhatitis, Arbutus, a także dla swej własnej Wagon Repair, Jonson wydał jedne z najbardziej wpływowych utworów ostatnich lat.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Produkcje takie jak „Decompression”, „Alpine Rocket (wraz z Luciano), „Marionette”, „Folding Space”, „Typerope i „Return of the Zombie Bikers” znalazły się w pierwszych dziesiątkach najczęściej granych utworów gwiazd formatu Gillesa Petersona, Richiego Hawtina, Tigi, Svena Vatha i Laurent Garniera oraz listach magazynów „URB”, „FACT”, „DJ”, „GO”, „Raveline”, Trax i Groove,
gdzie również uznano go najlepszym producentem 2004.

 

To cudowne dziecko muzyki swą edukację rozpoczęło bardzo wcześnie od grania na fortepianie, bębnach i perkusji w małoletniej kapeli w wieku 11 lat. Pod wpływem zainteresowań ojca wczesną muzyką elektroniczną i intstumentami, Mathew zaczął eksprementować z keyboardami, sekwencerami i modułami brzmieniowymi. Już w wieku 10 lat używał komputerów do składania generowanych dźwięków, co stworzyło podwaliny pod to, co dziś jest jednym z najbardziej wyróżniających się brzmień w elektronice.

 

Opiera się ono na mnóstwie zewnętrznego sprzętu – analogach, które są nieodłącznymi elementami występów Jonsona na żywo. Muzyka Mathew to hybryda stylów, łącząca wpływy techno, jazzu, house u, drum and bassu… W efekcie dostajemy płynące linie basu i melodie wplecione w brzmienie zwane tech-fusion.

 

To, co często odróżnia Jonsona od innych artystów, to umiejętność improwizacji i występowania na żywo z różnymi muzykami. To zaowocowało stworzeniem takich formacji jak Modern Deep Left Quartet i Cobblestone Jazz, które zbudowały sobie międzynarodową reputację za pełne wyrazu, perfekcyjne kompozycje, które przekładają się zarówno na sesje studyjne, jak i występy na żywo. Mathew współpracował także z Luciano, Hrdvsion i The Mole, nieustannie szukając nowych muzycznych rozwiązań.

 

Znajdując miejsce na kompilacjach takich artystów jak Carl Craig, Daniel Bell, Adam Beyer, DJ Kosi, Monika Kruse, czy Ricardo Villalobos i remiksując produkcje m.in. Chemical Brothers, Moby ego a nawet Nelly Furtado, Jonson zbudował sobie ogromną rzeszę fanów na całym świecie.

 

Pomimo wyrazów uznania nie mających końca, skromność Mathew przemawia przez jego hipnotyczną, medytacyjną muzykę – świadectwo jego umiejętności i prawdziwej natury. Ale nie dajcie się zwieść. Na żywo Jonson to istna bomba energetyczna niszcząca największe kluby na całym globie.

Źródło:Audioriver

DJ Chart | Mathew Jonson | 05.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 M.A.N.D.Y., Adultnapper Bus Ted (Kenny Larkin Long Neve Remix) Get Physical
2 Manuel Araneda Plato Tipico (Ernesto Ferreyra Remix) Kina Music
3 Ernesto Ferreyra Letting Go (Guillaume & The Coutu Dumonts Remix) Movement Sound Recordings
4 Gene Hunt May The Funk Be With You (Theo Parrish Remix) Rush Hour Recordings
5 Para One, Teki Latex Lean On Me (feat. Teki Latex) (Hrdvsion Remix) Marble / Because Music
6 Ben Westbeech Something For The Weekend (Lee Foss & Robert James Spirit Remix) Strictly Rhythm
7 Del The Funky Homosapien, Sol, Lee Bannon Pg&e feat. Del The Funky Homosapien & Sol (Original Mix) Plug Research
8 tINI My Shine (Carl Craig Remix) Desolat Music
9 Skylab The Trip (Ronnie Size Mix) Intrinsic Recordings
10 VCMG Single Blip (Mathew Jonson Remix) MUTE Artists
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →