Matthew Dear aka Audion

Matthew Dear aka Audion
Minimal Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Detroit
Wytwórnie:

Urodzony i wychowany w San Antonio w Teksasie, Mathew Dear początkowo swoje muzyczne upodobania kierował w stronę zespołów takich jak Nirvana i Sonic Youth. Do muzyki elektronicznej przyciągnęła go fascynacja użytkowania sampli i programowanej perkusji. Początkowo, okazywał tą fascynację poprzez nagrywanie audycji radiowych poświęcone muzyce elektronicznej, ale z czasem zaczął być stałym bywalcem tzw. warehouse parties w Detroit, gdzie miał okazję podziwiać takich artystów jak Stacey Pullen i Richie Hawtin.

Produkcją muzyki elektronicznej zainteresował się podczas studiów w Ann Arbour w stanie Michigan. Tam również zaczął grać jako DJ. Podczas jednego z jego występów poznał Sama Valentiego – przyszłego założyciela Ghostly International – który zobaczył w Dearze niezwykły potencjał. Niedługo potem ruszyła i wytwórnia Ghostly International, i producencka kariera Deara. Pierwszym kawałkiem wydanym pod szyldem tego szanowanego dziś labelu był „Hands Up For Detroit” Deara.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Z czasem przyszły kolejna wydawnictwa dla Ghostly, oraz jej podwytwórni Spectral Sound, ale jeden z najważniejszych momentów w karierze Deara miał miejsce w 2002, gdy pod pseudonimem False wydał dla legendarnego Plus 8. Po 3 EP-kach na wytwórni samego Richiego Hawtina, Dear już był uznawany za jednego z najbardziej obiecujących młodych talentów sceny techno.

W 2003 wydał swój pierwszy album autorski, „Leave Luck to Heaven”, i mógł wreszcie rzucić swoją pracę jako dostawcy pizzy. Następny rok spędził na tournee po Europie i USA ze swoim laptopem, grając i zdobywając nowe doświadczenia jako artysta i coraz większą rzesze fanów.

Przez kolejne lata ciężko pracował aby rozwijać się jako artysta. Dziś, Mathew Dear jest człowiekiem wielu muzycznych twarzy: jest ta bardziej klubowa (jako Audion – znana chociażby z zeszłorocznej parkietowej bomby „Mouth to Mouth”), ta bardziej mroczna i minimalowa (False), i ta która eksperymentuje – miesza muzykę elektroniczną z żywymi instrumentami i wokalami (jako Mathew Dear).

Źródło: Audioriver

DJ Chart | | 03.2008

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Matthew Dear Don & Sherri (Album Version) Ghostly International
2 Guillaume & the Coutu Dumonts My Main Man ft. Patrick Watson Hartchef Discos
3 Raz Ohara & The Odd Orchestra Kisses (Over Temperature Instrumental Mix) Get Physical Music
4 Reboot Tony der Schieber Combi Int.
5 Michal Ho ft. Lil Dirty Break Free Moon Harbour Recordings
6 Ryo Murakami Rise Dessous Recordings
7 Jichael Mackson Schnurz Hartchef Discos
8 Tim Woestenenk Sunset Love Quagmire
9 Elflein & Fox Map (Liebe Ist Cool Remix) Synket
10 Dapayk & Padberg Theiss (Guido Schneider Remix) Mos Ferry Productions
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →