Mat G

Mat G
Deep house Minimal Tech House
Kraj:
Polska
Miasto:
Wrocław

Mat G to wrocławski DJ, za którym stoi wieloletnie doświadczenie zdobyte w klubach oraz wizja muzyki nie ograniczająca się do jednego tylko stylu. Zaczynał w 2001 roku jako rezydent wrocławskiego klubu Clinique, gdzie na gorąco po powrocie z Nowego Jorku, zafascynowany dźwiękami tamtejszych klubow, mogł serwować wszystko co świeże i ciekawe w muzyce klubowej. Różne tonacje muzyki house od początku stały się przedmiotem jego wnikliwej obserwacji.

Mikserska obróbka deep, tech, minimal house’u, a także breaku i nu jazzu, zaczynała stanowić o sile i oryginalności muzycznej prezentacji didżeja. Działalność we wrocławskim kolektywie Step-Ahead, przyniosły postrzeganie Mata G nie tylko jako wykonawcy, ale i animatora muzycznych imprez, a prowadzenie internetowego sklepu z płytami winylowymi potwierdziło jego szerokie horyzonty.

Przez lata aktywności na krajowej scenie Mat G występował w większości polskich klubów często suportując gwiazdy, m.in. Jimpstera, Jeffa Samuela, Jeffa Bennetta, Dj Freestyle’a i Johna Digweeda. W towarzystwie znanych wokalistek i muzykow jazzowych gral zarówno w klubach jak i na wszelkiego rodzaju eventach tj. pokazy mody itp.

Jego talent uhonorowało zajęcie III miejsca w prestiżowym konkursie Nokia DJ Cup w 2004 roku. Od niedawna Mat G stawia też pierwsze kroki w produkcji muzycznej.