Martin Dawson

Martin Dawson
Deep house House Tech House
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:
Martin w ciągu ostatniego roku dodał do swojego konta kilka bardzo dobrych wydawnictw w kultowych Cocoon, Get Physical czy Crosstown Rebels …Po owocnej karierze jako KING ROC, wydając debiutancki album w 2009, Martin zostaje nominowany przez magazyn DJ MAG w kategorii ‘najlepszy producent’  i’ najlepszy album 2009’ wraz z m.in Jamiem Jonesem i Skreamem.
W światku muzycznym dobrze znany z projektu Two Armadillos, który tworzy razem ze swoim studio partnerem i dobrym przyjacielem Gilesem Smithem. Początki Two Armadillos sięgają 2007 roku, kiedy to zapoczątkowali serię EP-ek dla Dessous, Buzzin’ Fly oraz Four:Twenty.
Rok 2010 w studio minął mu na współpracy z Glimpse, Andre Crom i Catz’n’Dogz nie zapominając oczywiście o Two Armadillos. W wyniku całej współpracy wydaje „Sunday Smoking” w Moodmusic. Nakładem PETS RECORDS pod koniec roku 2011 ukazuje się „Think about it” ze znakomitym remiksem Maceo Plexa, który sprawia, że muzyka Martina trafia do szerszego grona odbiorców. Martin pracuje obecnie nad drugim albumem King Roca, jak również nad nowym albumem koncepcyjnym z Wojtkiem i Grzegorzem z Catz n Dogz.
Dawson choć kocha pracę w studio to otwarcie mówi, że jego pasją jest Djing. Ciężko w to wątpić patrząc na jego wypchany imprezami kalendarz- od Europy Wschodniej do Ameryki Południowej, Australii, większości Azji i najodleglejszych części Rosji. Do grona fanów tego chętnie granego przez radiowe rozgłośnie artysty należą m.in. Laurent Garnier, Tiefschwarz, Radioslave, D’Julz, Solomun, Nick Curly i Luciano.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →