Margaret Dygas

Margaret Dygas
Deep Techno Electronic Tech House
Kraj:
Polska
Miasto:
Gdynia
Wytwórnie:

MARGARET DYGAS (Contexterrior/ Harryklein/ Non.Standard.Productions – Berlin/ London/ Gdynia)

Zero nudy

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Życie Margaret to coś więcej niż tylko niecodzienne zwroty i zawirowania. Wczesne dzieciństwo spędziła w Polsce , jednak już w wieku 11 lat przeniosła się , najpierw do Niemiec , by ostatecznie zamieszkać w Stanach Zjednoczonych , dokładnie w San Jose , w Kalifornii. Koniec lat 80`tych to fascynacja muzyką old school hip hop. Na początku lat 90`tych przeniosła się do Nowego Jorku by podjąć studia na Fashion Institute of Technology. Wtedy jej zainteresowanie skupiło sie na estetyce muzyki House. Przyjaciele pokazali jej prawdziwe oblicze nowojorskiego underground`u. Były to czasy poprzebieranych imprezowiczów , „przytulnych” nocy techno i jungle, oraz zwariowanych i szalonych imprez House.

Lato `99

Zauroczona brytyjską sceną przeprowadziła się do Londynu. Będąc wizażystką , noce spędzała pracując w klubie Home. Wtedy też zaczęła sporadycznie grywać na imprezach . W pewnym momencie podjęła decyzję o ałkowitym poświęceniu się muzyce i zawodowi dj`ki. Rzetelna wiedza o muzyce przejawia się w tendencji do eksperymentowania dźwiękiem, Margaret, niczym nieograniczona, najlepiej czuje się grając wszystko pomiędzy dub i techno.

Z Londynu do Berlina

Margaret jest aktywnym członkiem londyńskiej sceny , grając w takich klubach jak : Fabric, The End/AKA, czy The Key. Była rezydentem podczas noc producentów Underline , oraz w znaczącym stopniu przyczyniła się do wzrostu popularności takich podziemnych imprez jak: Multi Vitamins, Run, Minimallondon.com , Stink at the T Bar, czy Technique w Leeds. Jej muzyka spotkała się z ciepłym przyjęciem również w Berlinie , gdzie szybko stała się znaną postacią w takich klubach jak Panorama Bar, Arena, Club Der Visionäre i Watergate.

 

W zeszłym roku będąc częścią grupy Crosstown Rebels została zaproszona na Ibizę. Powróci tam z pewnością również w tym roku. Jako Dj podróżuje po całym świecie , grając w największych europejskich klubach. Zimą 2006 Przeniosła się na stałe do Berlina , gdzie bardzo szybko została rezydentką Panorama Bar , zaś latem regularnie odwiedza Der Visionare. Jest stałym gościem w klubach w Essen , czy Dortmundzie.

 

Najmilej wspomina jednak Sylwestra 2001/2002 w Sfinksie, czyli „pierwsze granko w ojczyźnie”. „Byłam tam z moim serdecznym przyjacielem Siwym vel DJ-em Freshem. Na miejsce dotarliśmy o 3.00 nad ranem, wewnątrz ciemno jak nie powiem gdzie, parę świeczek na krzyż. Te przy sprzęcie spadały przy głębszych basach… Atmosfera nie z tej ziemi. W pewnym momencie ktoś mądry odłączył prąd, ale ktoś jeszcze mądrzejszy podłączył nas do latarni na dworze. Bajka!”

Wydawnictwa

W roku 2006 podjęła decyzję o zaangażowaniu się w produkcję własnych utworów, co zaowocowało wydaniem pierwszego singla w czerwcu 2007. Te dwa wydawnictwa ukazały się jedynie w formacie cyfrowym. „Painted Only” i „Roses are red” spotkały się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. W roku 2008, Margaret, zauroczona analogową produkcją dźwięku, połączyła swe siły z Tobiasem Sieg, co zakończyło się wydaniem „See you Around”. To , co gra obecnie Margaret, to electronic-tech absorbujący dźwięki, które kocha – deep i minimal, przy jednoczesnym zachowaniu funkowej nuty swojej muzycznej przeszłości.

Fotogalerie z udziałem Margaret Dygas

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →