Marcus Saudy

Marcus Saudy
Kraj:
Polska
Miasto:
Łódź

Radosław Stępniak, twórca multidyscyplinarny z Łodzi. Porusza się przede wszystkim w rejonach muzyki, ruchu i słowa. Muzykę tworzy pod pseudonimem Marcus Saudy.
Ruchem zawodowo zajmuje się od 18 lat, działa w różnych formach dyscypliny tańca.
W 2005 roku założył kolektyw Grupa Skład, z którym przede wszystkim realizuje projekty artystyczne.
W 2009 roku jego potrzeby twórcze rozszerzyły się silnie na muzykę, w której pierwsze kroki, jako dj i producent stawiał już pod koniec lat 90′. Od 3 lat lat jest dj’em i promotorem muzyki elektronicznej w Łodzi. W 2011 po raz drugi zaczął produkować swoją muzykę. Muzyczne preferencje Marcusa nie sposób zamknąć w jakiekolwiek ramy, czy gatunek. Jest house, z którego wszystko wyrosło, jazz, ambient, alternatywa, szeroko pojęta elektronika. Interesuje go rytm ze swoim pulsem, jako korzeniem istnienia. Wielowarstwowość w tym samym czasie i jego przesunięciu. Nastrój różności emocji. Korzystanie i łamanie wszelkich zasad dotyczących harmonii, polirytmii, metrum i innych, to podstawowe zasady tego co proponuje. Najbliższym mu instrumentem jest fortepian.
Jego twórczość obejmuje także kompozycje do projektów artystycznych – spektakli, performensów. Komponuje muzykę filmową. W jego dorobku znajdują się też utwory na instrumenty orkiestralne. Opracował muzykę do spektakli tanecznych dla Grupy Skład, grupy KIJO, Kino Variatino. W marcu 2014 roku będzie miała premiera spektaklu Teatru Tańca Pro, do którego komponuje muzykę.

Dlaczego tworzy? Ponieważ, jak mówi: „Muzyka kiedy wielowymiarowa, otula swą sferycznością i jeśli dać się jej zabrać, poprowadzi w miejsca, których wcześniej się nie odwiedziło. Jest najważniejszym niewerbalnym medium, które komunikuje w tej rzeczywistości”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

https://www.facebook.com/marcussaudy

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →