Marcel Woods

Marcel Woods
Progressive House Trance

Marcel Woods urodził sie jako Marcel Scheffers. Pierwszym prawdziwym sukcesem Marcela, który zarejestrował się w świadomości zachodnich reporterów był utwór „De Bom”, który został wydany w 2001 roku. Kawałek ten odniósł bardzo duży sukces, plasując się wysoko na listach przebojów. Stał się on popularny nie tylko w Europie zachodniej, lecz również w Chinach, Japoni, Korei, Hiszpani czy USA. Marcel Woods widząc, iż jego produkcja podoba się ludziom postanowił bardziej skupić się na działalności producenckiej, aby nie marnować drzemiącego w nim talentu. Sam również podejmował się remixów znanych utworów, który na koncie ma około 50 (np.”Top 40 act” DJ Sammy czy „Strange Morning In December” Reeloop), jednak w gruncie rzeczy nie lubi remixować.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Marcel znany jest wielu Holendrom ze swoich imprez na przedmieściach wielkich miast, które były organizowane w latach 90-tych. Chciał on dużo osiągnąć dlatego bardzo często wiązał się z różnymi projektami, współpracując ze znamini producentami. Pierwszym jego projektem była działalność z Yves’em DeRuyter’em w duecie Frequence. W późniejszym czasie Woods związał się z Waltem, z którym stworzył Double Unit, Methods Of Mayhem i Woody Rivers. Współpracował on taże z Jom (MDC), S.H.O.K.K. (Woodshokk), DJ Zany. Od 2002 roku artysta podjął współpracę z agencją ID&T. Pierwszym zadaniem Marcela było zremixowanie hymnu Sensation 2002, Który okazał się strzałem w dziesiątkę zyskując przychylność publiczności. Z roku na rok był coraz popularniejszy, co przejawiało się wyższą pozycją w takich rankingach DJ’ski jak Dutch DJ Awards list czy DJ Mag. Wywalczył sobie tą popularność swoim charakterystyczny i niepowtarzalnym stylem, w którym prezentuje muzykę z gatunku Hard Trance. Stał się nawet z Eric’iem Morilo najszybciej idącym w górę DJ’em na holenderskich DJ listach.

 

Od początku roku 2005 Holender wydaje swoje produkcje w wytwórni „Be Your Self Music”, która współpracuje z takimi artystami jak: Paul van Dyk, Rank 1, Marco V czy Ronald Van Gelderen. Kolejnym ważnym sukcesem Marcela w tym samym roku był kawałek pt. „Advanced”, który oprócz podbicia światowych list przebojów stał się także hymem Trance Energy 2006! Większość czasu spędza on w swoim bardzo nowoczesnym studio nagraniowym w Eindhoven tworząc coraz to nowe produkcję. Jest także rezydentem klubu Zino, który cieszy się ogromną popularnością wśród holenderskich klubowiczów. Jednak również regularnie odwiedza największe imprezy i udziela się w radio. W swojej karierze grał już m.in na: Mayday, Sensation White i Black, Defqon, Trance Energy, Mysteryland i wielu innych. Marcel Woods gościł również w Polsce na imprezie Independance on tour (Poznań, Szczecin, Warszawa), gdzie pokazał polskiej publiczności na co go stać.

DJ Chart | Marcel Woods | 11.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Marcel Woods BPM High Contrast
2 Tim Berg & Norman Doray & Sebastien Drums Tweet It ARM Catalogue
3 Cliff Coenraad Supernova High Contrast
4 Justin Ferier Feel The Love (Pacific & Vandyck Remix) Big & Dirty
5 Marco V & Mohawk Ego Clash In Charge
6 Oleg Espo Bumblebee Musical Madness
7 Taylor & Close Into Ontario Musical Madness
8 Abel Ramos Dream Come True feat Erire Spinnin Bundles
9 Umek OMGWTF
10 Tigran Oganezov A1 Musical Madness
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →