Manteeno

Manteeno
House Tech House
Kraj:
Polska
Miasto:
Poznań

Manteeno – jego pierwsze produkcje i kompozycje powstawały w roku 2004 – już wtedy jego utwory przesiąknięte były rytmicznymi melodiami pianina. Sam mówi, że nie może określić jednoznacznie swego stylu. Przemyca w swoich produkcjach funkowe motywy, tech-house’owe sekcje perkusyjne oraz progresywne melodie.

W roku 2008 skomponował swój pierwszy oficjalnie wydany utwór – New Day. Kawałek wydał w duecie z dj-em Neevaldem. Wokalu użyczył Mc JacobA. Utwór cieszył się sporym uznaniem wśród słuchaczy. Kolejnym sukcesem było zwycięstwo w konkursie „Pionierzy eteru” (organizowanego przez RMI FM), w którym otrzymał główną nagrodę za utwór: „Progresso”. Miłość do muzyki house przejawia również jako dj.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W roku 2009 pojawił się na poznańskiej scenie klubowej. Miał już okazje zagrać pod szyldem „We Love House Music”. Jego sety są bardzo energetyczne i niejednostajne. Można to usłyszeć w wydawanej przez niego serii setów: „Soda in heads”. W tym roku miał również okazję zaprezentować się podczas święta młodości czyli FESTIWALU MUZYCZNEGO JUWENALIA 2009 POZNAŃ – zagrał obok takich artystów jak: Matthew Clark, Dj Qba, Hed Kandi, Shapeshifters, Tom Novy.

Od 2009 roku współtworzy wraz z Backlash’em duet djsko-producencki. Pod koniec ubiegłego roku ukazał się ich pierwszy singiel „Fly Away” gdzie wokalnie udzieliła się Nathalia znana z projektów z Groove Cocktail. Na wydaniu znalazło się również kilka różnorodnych wersji zaprzyjaźnionych producentów. Na 2010 zapowiadają razem kilka następnych produkcji które pojawią się na rynku już niebawem między innymi będzie to utwór „Apud”, który ukaże się na składance „Lounge Bar” obok Moshica czy też Kintara, wydawnictwo ukaże się nakładem Phatt Sounds.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →