Magda

16 506
Magda
House Techno
Kraj:
Polska
Wytwórnie:
„Magda makes things happen. Always has done. Always will do” – tak w skrócie można wytłumaczyć fenomen artystki o swojsko brzmiącym nazwisku – Magda Chojnacka. Pochodząca z Żywca, wychowana za Oceanem, ostatnio rezydująca w Berlinie, Magda, z godną podziwu konsekwencją realizuje swoje życiowe plany.
Rodzinny Beskid wraz z rodzicami opuściła jako dziewięciolatka. Emigracja i późniejsze didżejskie wojaże sprawiły, że przywykła do życia w drodze. Dziś mówi, że dom to dla niej nie miejsce fizyczne, ale stan umysłu. „Żadnych ograniczeń, żadnych kompromisów” – tego nauczyły ją życiowe doświadczenia. I Magda, jak przystało na kontynuatorkę wielkiej tradycji sceny Detroit, doskonale wie, jak walczyć o swoje.
To właśnie w Motor City kształtowała się nowa kultura elektroniczna, która później  promieniowała na resztę świata. Magda zaś miała szczęście znaleźć się w samym centrum tych wydarzeń – najpierw uczestnicząc w legendarnych podziemnych imprezach w „złej” dzielnicy Hamtramck, zaledwie kilka ulic od jej domu. Następnie pracując w kultowym sklepie Record Time Store. To tam uczyła się didżejki – pod okiem najwybitniejszych mistrzów tej sztuki – Daniela Bella i Clauda Younga.
Na jej artystyczny temperament duży wpływ miały też przenosiny do Nowego Jorku, gdzie studiowała grafikę i design. I choć jako środek ekspresji ostatecznie wybrała muzykę, zamiłowanie do abstrakcyjnych form nie pozostałą bez wpływu na jej styl.
Magda łączy klimatyczne syntezatorowe brzmienia, z surową rytmiką i dbałością o najmniejszy detal. Każde uderzenie stopy, każde kliknięcie, każde poruszenie hi-hat’u pełni u niej istotną funkcję. Z równym skupieniem podchodzi do pracy w studiu jak i do występów didżejskich.
Autorka znakomitego, świetnie przyjętego  miksu “She’s a Dancing Machine” (2006) w ciągu ostatnich miesięcy stałą się największą – obok legendarnego Richiego Hawtina – gwiazdą  amerykańsko-kanadyjskiego kolektywu M_nus.
Jej spektakularne sukcesy to jednak konsekwencja kilku lat intensywnej pracy. Po powrocie z Nowego Jorku do Detroit, Magda szlifowała swe umiejętności podczas licznych rave’ów w miejscowych klubach, m.in. jako członkini kolektywu Women on Wax.
Wówczas poznała też Richiego Hawtina – który zachwycony jej bootleg miksem „Fact And Friction” regularnie zapraszał ją na wspólne imprezy w najsłynniejszych klubach świata. Z Hawtinem połączyła ją też ciekawość nowych technologii – znudzeni tradycjonalizmem sceny Detroit jako pierwsi zaczęli eksperymenty z systemem Final Scratch – umożliwiającym podłączenie sprzętu didżejskiego do komputera.
W niedługim czasie klubowe występy Magdy budziły rozentuzjazmowane komentarze na tanecznych forach. Powszechnie przyznawano, że jej wirtuozerskie i nowatorskie połączeniu dźwięków z gramofonów, laptopa i samplera wnosi nową jakość na taneczną scenę.
„Łatwo zrozumieć dlaczego to jedna z najbardziej ekscytujących postaci i największych nadziei sceny tanecznej.” – pisali po jej legendarnym już występie w Mekce światowego clubbingu, londyńskim Fabric, zachwyceni brytyjscy recenzenci. Zaś  DJ Magazine  wyróżnił Magdę  – jako jedną z nielicznych kobiet – obok Ellen Alien i Miss Kittin –  w dorocznym prestiżowym zestawieniu stu najlepszych didżejów świata.

DJ Chart | Magda | 07.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Miro Pajic Love Love Love (Original Mix) Items & Things
2 B.d.i. Paper Tears (Same Victories, Same Mistakes) Running Back
3 Aardvarck Leuk He! (Original Mix) Eat Concrete
4 Red Rack'em If Only The Past (Original Mix) Bergerac
5 Brian Eno Over Fire Island (2004 Digital Remaster) (Original Mix) Virgin UK
6 Jimmy Edgar Black Neon Dance Floor (Original Mix) Items & Things
7 Omar S Nikademas (Original Mix) FXHE
8 Theo Parrish Synthetic Flemm (Original Mix) Sound Signature
9 Drexciya Danger Bay (Original Mix) Clone Classic Cuts
10 Tanner Ross Straight To The Moon (Original Mix) Double Standard Records

Imprezy na których grałem

Time Warp DE 2016 Mannheim

Time Warp DE 2016

Sb, 02 kwietnia 2016
godz: 20:00

bshosa B’day Bash – MAGDA Warszawa

bshosa B’day Bash – MAGDA

Pt, 11 grudnia 2015
godz: 22:00

Time Warp Germany 2015 Mannheim

Time Warp Germany 2015

Nd, 05 kwietnia 2015
godz: 20:00