Lykke Li

Lykke Li
Pop / Rock
Kraj:
Szwecja

Lykke Li – szwedzka piosenkarka indierockowa. Dorastała w artystycznej rodzinie. Jej matka była fotografem, a ojciec muzykiem. Przeprowadzili się do Sztokholmu, a gdy Lykke skończyła 6 lat, zamieszkali w Portugalii na kolejnych 5 lat, spędzając zimy w Nepalu i Indiach. Jako 19-latka Lykke Li trafiła na 3 miesiące do Nowego Jorku. Później była tancerką w szwedzkim show telewizyjnym.

Jej pierwszy album pt. „Youth Novels” wydany został 4 lutego 2008 r. przez LL Recordings i został rozpowszechniony w całej Europie w czerwcu tego samego roku. Producentem albumu byli Björn Yttling i Lasse Mårtén. W USA pojawił się 6 maja 2008, w Irlandii 6 czerwca 2008, a w Wielkiej Brytanii 9 czerwca. Lykke Li zaczęła swoją karierę na portalu MySpace od publikacji utworu „Tonight”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Osiągnęła sukces dopiero wydając EP (minialbum) „Little Bit” w 2007 roku. Stereogum nadało jej tytuł artysty w październiku 2007 i opisało jej muzykę jako mieszankę soulu, electro i delikatnego popu. Jej piosenka „I’m Good I’m Gone” jest jednym z utworów wchodzących w skład podkładu muzycznego do gry FIFA 09. Utwór „Possibility” znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Saga „Zmierzch”: Księżyc w nowiu. Jej piosenka „I Follow Rivers” doczekała się akustycznego coveru w wykonaniu belgijskiej męskiej grupy Triggerfinger oraz projektu Audiogroove, a także została zremiksowana przez Magiciana.

Przez 6 tygodni „I Follow Rivers” w jej wykonaniu było nr 1 w Niemczech. Ta sama piosenka została wykorzystana w TVP 2 w reklamówce dotyczącej seriali na jesień 2012 roku. W 2013 r. została zaproszona przez Davida Lyncha do udziału w pracach nad jego albumem „The Big Dream”, na którego potrzeby zaśpiewała wydany na singlu utwór „I’m Waiting Here”.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →