Luiphobia

Luiphobia
Deep house House Tech House
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

LUIPHOBIA – dj’sko bębniarska formacja, którą współtworzą Kuba i Grom. Zadebiutowali na polskiej scenie klubowej w lutym 2001 roku w warszawskim klubie Iguana, jednak swojej przygody z muzyką nie zaczynali wspólnie. Kuba swoje zainteresowanie muzyką klubową zaczął rozwijać na przełomie 1998/99 roku, zaś pierwsze kroki za gramofonami stawiał na początku 2000 roku. W swoich setach łączy najczęściej house spod znaku deep, dark, tribal, progressive. Grom niegdyś zagorzały zwolennik perkusji klasycznej współtworzył wiele projektów muzycznych obracając się głównie wokół nurtów acid-jazz, groove, funk. Pomysł na połączenie bębnów z muzyką klubową narodził się w 2000 roku podczas współpracy z Noviką przy powstającym wówczas projekcie Futro. Wkrótce potem postanowił spróbować swoich sił również w innych gatunkach. Współpraca z Kubą wprowadziła wiele nowatorstwa do granej przez niego muzyki house, a idea połączenia bębnów z setem dj’skim jest przez nich konsekwentnie kontynuowana już jako Luiphobia.

W latach 2002-2003 byli rezydentami w klubie Transmisja 13 w Mińsku Mazowieckim, gdzie zapraszali do wspólnych występów czołowych polskich dj’ów. Wiele osób zapewne pamięta te wydarzenia jako doskonale zorganizowane oraz mające swój niepowtarzalny klimat. Ponadto Grom wystąpił na kilku imprezach z cyklu Import! w warszawskiej Piekarni, oraz często występuje z dj’em Freshem w wielu innych klubach. Kuba w kwietniu 2003 roku znalazł się w szóstce finalistów wyłonionych z przeszło 50 dj’ów podczas cyklu „Kuźni Didżejskiej” w klubie Klatka, natomiast w styczniu 2004 roku był finalistą organizowanego w Piekarni konkursu Young Dj’s Cup. Występował podczas imprez Sentence Progressive Night, Circo Loco, Play Mix oraz wielu innych, wśród nich m.in. u boku lidera formacji Peace Division – Clive’a Henry.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W marcu 2004 roku nawiązali współpracę ze stołecznym klubem Klatka, gdzie zainaugurował ich autorski cykl imprez „Deep Sensation!”. Gościem specjalnym pierwszej imprezy był Stewart Rowell – rezydent legendarnego londyńskiego klubu Home. Od tego czasu coraz częściej można było ich usłyszeć w wielu klubach na terenie całego kraju. Kolejny projekt pod nazwą „Penetration” współtworzą z dj’em Easy’m. Ich sety kilkakrotnie emitowane były na antenach Radiostacji oraz Polskiego Radia Bis. Dołączyli również do SoulDivision – agencji promującej polskich dj’ów i producentów.

Rok 2005 rozpoczęli kontynuując podróżowanie po klubach w całej Polsce, zaś wakacje to rezydentura w beach barze Surfspot, gdzie mieli okazję zagrać obok takich gwiazd światowej sceny klubowej jak: Danny Howells, Danny Rampling, Paul Woolford, Tom Mangan, Stewart Rowell oraz Louis Gaston.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →