Lucjan

Lucjan
House Progressive House Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Kraków

Rok 2003 to dla Lucjana początek przygody z gramofonami. W nieistniejącym już Antykwariacie pod okiem Domana Hilczera zaczynał od brzmień spod znaku funky house. Później jednak odkrył klimat tribal i deep, a pod koniec roku jego sety całkowicie zdominował uwielbiany przez rzeszę klubowiczów progressive house.
 
W połowie 2004 roku Lucjan emigruje na wyspę Jersey, gdzie konsekwentnie i z dużym powodzeniem organizuje imprezy w jednym z tamtejszych klubów. Zdając sobie sprawę z tego jak wielką pasją jest dla niego muzyka elektroniczna w kwietniu 2006 roku Lucjan powraca do rodzinnego Krakowa, by kontynuować karierę DJ’a oraz wspólnie z Thomasem Langnerem rozpocząć pracę nad produkcjami, które niedługo potem zostaną wydane w jednych z najbardziej rozpoznawalnych labeli.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Obecnie w setach Lucjana, które można określić jako bardzo energetyczne i melodyjne, dominują brzmienia z gatunku house, tech-house, techno i neo-progressive. Jak sam stwierdza: kładzie nacisk na „granie ładnej muzyki.

Kolejne lata to nie tylko rezydentura w krakowskim Prozaku oraz Błędnym Kole czy zaproszenia do czołowych polskich klubów takich jak: Frantic, Piekarnia, Rura, Sfinks lub Vinyl. To także bardzo intensywna współpraca z labelem Unikat Records, którego założycielem jest Thomas Langner (Ex-Or). Owocem tej kooperacji są produkcje, które stały się częścią tracklist lub zyskały mocny suport artystów takich jak Hernan Cattaneo, Andrew K, Flash Brothers, Tony Thomas, Mashtronic, MOS, Luke Porter.

Do ważniejszych wydarzeń w karierze muzycznej Lucjana należą imprezy, podczas których miał przyjemność supportować gwiazdy takiego formatu jak: Audiofly, Eelke Kleijn, Luke Porter, Jamie McHugh, Add2Basket, SLG czy Jay Sepheard, a także audycje radiowe, których był gościem – Unikat Show na falach amerykańskiego Proton Radio oraz te nadawane przez rodzime radiostacje.

Obecnie Lucjan jest zaliczany do grona jednych z najprężniej rozwijających się polskich producentów, którego wyczucie i gust muzyczny został zauważone i docenione przez szerokie grono odbiorców.

Dyskografia:

Lucjan, Thomas Langner – Popcorn [Shiva rec.]; [Telepathy Digital]
Lucjan, Thomas Langner – Mangha [Vise Versa Music]
Lucjan , Thomas Langner    – Sahara [Unikat Records]
Lucjan – Bleed [Unikat Records]
Lucjan – What’s Your Name [Unikat Records]

Remix:

Claudio Bonaldi & Leonardo Roa – Global Warming (Thomas Langner & Lucjan remix) [Vise Versa Music]
Rogeros – Lucky Seven (Lucjan Tribe Remix) [Unikat Records]
Langner – model 51 (Lucjan remix) [Unikat Records]

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →