Libra Makowski

Libra Makowski
Breaks Chill out Electronic Trance
Rok urodzenia:
1983
Kraj:
Polska
Miasto:
Lublin

Sebastian Makowski pseudonim Libra Makowski, producent muzyczny z Lublina.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w roku 1998. Zafascynowały go możliwości muzyczne ówczesnych komputerów klasy PC. Skłoniło to go do poszukiwania wiadomości na temat „jak tworzyć muzykę elektroniczną”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zaczął od tworzenia muzyki przy użyciu tzw. trackerów muzycznych. Początki jak to zwykle bywa, były trudne i żmudne. Jako osoba bez wykształcenia muzycznego w niektórych momentach „odkrywał koło na nowo”. Jednakże pozwoliło mu to nie popaść w schematy i powoli wypracowywał swój warsztat.

Szlifując mozolnie umiejętności, poszukując i podpatrując „jak to robią inni” dotarł do drugiego etapu swojej twórczości. Pod pseudonimem DJ SpeeD zaczął publikować muzykę w stylu Happy Hardcore. Styl charakteryzujący się dużą dynamiką, melodyjnością, prostotą i szybkością (około 200 uderzeń na minutę). Odniósł na tym etapie kilka drobnych sukcesów. Jednym z nich była pozytywna recenzja płyty demo i publikacja utworów w nieistniejącym już kultowym magazynie „Techno Party”.

Inwestując w sprzęt i oprogramowanie rozpoczął kolejny etap w swojej karierze producenta muzycznego. Zainteresowania skierował w kierunku muzyki techno, experimental, ambient. Z materiału który stworzył w tym czasie powstała pierwsza płyta: „Elastyka No.3 – Speed your generation”. Album został wydany w ramach undergroundowego projektu lubelskiej wytwórni Catech Promotions. W związku z promocją płyty został zaproszony do udzielenia wywiadów w internetowym radiu Radioactive oraz w Akademickim Radiu Centrum w Lublinie w cyklicznej audycji prowadzonej prze Alana White’a pt. Reakcja Techniczna. Podczas audycji udzielił swojego pierwszego wywiadu oraz zaprezentował materiał z dwóch nowych płyt. W tym czasie współpracował z Technikum czyli lubelskim projektem sceny muzyki elektronicznej, prowadzącym pod tą samą nazwą portal o clubingu, kulturze techno itp.

Publikował swoje utwory w ramach serwisu mp3.wp.pl oraz współpracował z Muzyga.pl, stroną i forum dla miłośników muzyki elektronicznej również z lubelskiej sceny. Dzięki Muzyga.pl miał okazję ponownie pojawić się na antenie radia Centrum tym razem w audycji Luizy Staniec – Twoje Demo.

Stałe zbieranie doświadczeń i własna edukacja muzyczna pozwoliły mu wypracować swój własny styl. Postanowił nie szufladkować się w ramach konkretnych stylów i zaczął eksperymentować tworzyć muzykę z całego spektrum muzyki elektronicznej. W 2009 roku zaczął promować swoje produkcje na muzycznych portalach społecznościowych pod pseudonimem Libra Makowski.

Pierwszym z takich projektów była strona jamendo.com na której opublikował 8 albumów długogrających. Ciepłe przyjęcie twórczości przez społeczność jamendo, dało mu energię do dalszych wytężonych prac nad kolejnymi projektami. Postanowił (dzięki również podpowiedziom fanów) założyć profile na portalach bandcamp, reverbnation, facebook. Uruchomił dodatkowo swój własny blog artysty dostępny pod adresem libra.glowi.net na którym publikuje najświeższe informacje o swojej twórczości.

W 2012 skomponował i stworzył utwory do gry zręcznościowej Aeroman.

W 2013 rozpoczął współpracę z wokalistką z Meksyku – Araceli Collazo aka Paloma Negra. W 2014 współpracowali w projekcie Hazana. Projekt związany jest z osobą Berethy Corte, meksykanki, która w ramach protestu przeciwko poniżaniu w Australii osób pochodzenia meksykańskiego, przejechała samotnie na rowerze dookoła cały australijski kontynent. Stworzyli wspólnie utwory do filmu dokumentalnego opowiadającego historię Berethy oraz do serii spotkań odbywających się na obszarze całego Meksyku.

Owocem dalszych wspólnych działań Araceli i Libry było wydanie 2 singli – Shy i I can feel you w ramach portalu jamendo. Współpraca rozwija się i planują wspólnie wydanie pierwszego albumu długogrającego w stylu trance Sidechain Reaction.

Utwory Libra Makowski

Libra Makowski – Shaman

28/06/2022Libra Makowski – Come Together

28/06/2022

A lot of my fans are waiting for my new DnB productions. So catch the first track from new EP.Libra Makowski – DNA

28/06/2022

The next track from Emotional Healer album.

You like it? Be fair choose at least one option:
Like me on facebook – www.facebook.com/libramakowski
Buy any full HQ album and support my – libramakowski.bandcamp.com/
Become my Patron on Patreon – www.patreon.com/libramakowski?ty=h
Donate me – libra.glowi.net/donate/

Wanna contact with me?
Fell free to use contact form on my blog – libra.glowi.net/contact/Libra Makowski – Vital Energy

28/06/2022

One of the tracks planned to release on Emotional Healer album.Imprezy blisko Ciebie w Tango App →