Layo & Bushwacka

Layo & Bushwacka
Electronic House Tech House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Layo & Bushwacka! To psudonimy dwóch DJów- Layo Paskin’a i Matthew Benjamin’a. Jeden z najbardziej cenionych duetów muzyki elektronicznej.
Matthew “Bushwacka” B. perkusista z London School Symphony Orchestra, Layo Paskin- londyńczyk, pochłonięty imprezową sceną acid house’u. W połowie lat 90tych, ta dwójka zaczęła razem tworzyć muzykę. Prawie dekadę później ich współpraca przyniosła 3 autorskie albumy, 3 mix albumy, międzynarodową rezydenturę w klubie i znakomity record label.

Do 1999 roku skomponowali już swój  debiutancki album. „Low life” był milowym krokiem w działalności duetu i wprowadził Layo& Bushwacka na scenę muzyki elektronicznej. Charakterystyczne nagrania zawierały w sobie elementy elektro, house,  breakbeat stopiony z bluesem, dub i downtempo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ich kolejny studyjny album, zrealizowany został w 2002 roku przez znany label XL Recordings. „Night Works” bo taki nosił tytuł, przyniósł niezapomniany hit „Love Story” Dzięki oszałamiającym występom na żywo od Homelands po Sonar, zyskali uznanie w  oczach publiki na całym świecie, przez co zasypani zostali propozycjami rezydentur w najsławniejszych klubach na świecie, Space an Ibizie, Sirena w Brazylii i oczywiście The End w Londynie.

Ich rezydentura w The End znana jako „All Night Long” stała się jedną z najbardziej popularnych imprez w stolicy (Londynie), a klub The End wyrósł na czołowy jeśli chodzi o muzykę elektroniczną.  Imprezy w The End dały początek ich „All Night Long” mix  zrealizowanym przez XL Recordings. Album był perfekcyjną refleksją, ich Djskiego seta, inspirujący i edukujący.

Trzeci autorski album „Feels closer”–  został życzliwie przyjęty przez krytyków a komentarze odnośnie ich reputacji na scenie muzycznej określają ich jako dar dla tej sceny.

Od czasu realizacji albumu, ich label Olmeto ma silne podstawy, wydając szereg singli pochodzących z albumu z ekskluzywnymi remiksami. Ich wzbudzające podziw remiksy zdobyły uznanie m.in. Loco Dice, Jesse Rose, Green Velvet i UNKLE.

Sława Layo & Bushwacka  jako czołowy światowy duet ma solidną podstawę. Trzy autorskie albumy dowiodły ich wybitny talent producencki , zdolności w mixowaniu różnych stylów, gatunków, tworzące trwałą i ujmującą muzykę elektroniczną. Ich mix albumy i międzynarodowa rezydentura  w klubach, pokazuje że są mistrzami sceny, koneserami dźwięków, którzy potrafią zaprowadzić tańczących ludzi w imponującą podróż ukazując wiele aspektów ich muzyki.

DJ Chart | Layo & Bushwacka | 10.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Layo & Bushwacka Rising and Falling (Original Mix) Olmeto Records
2 Just Be More And More (House Mix) Crosstown Rebels
3 Unknown Artist Promo Only 1 (Original Mix) Jolly Jams
4 Pachanga Boys The Untold Legend Of Mysterious Ondo (Original Mix) Hippie Dance
5 Gastek Injazz (Moodymanc's Indub Mix) Frole Records
6 Eddi Shkiper Blind Mind Session (Original Mix) Apparel Music
7 Hector vs Mikel Mabing (Hector Remix) Plastic City
8 Macromism News From Barcelona (Original Mix) SCI+TEC Digital Audio
9 Hans Thalau Embla (Original Mix) Deep Data
10 Layo & Bushwacka! Madagaskar (Original Mix) Olmeto Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →