Konrad Black

Konrad Black
Minimal Techno
Kraj:
Kanada
Wytwórnie:

Działający aktywnie od ponad dziesięciu lat na scenie, Todd Shillington aka Konrad Black swoją producencką karierą rozpoczął od wydawnictwa dla założonej w 1989 roku, legendarnej angielskiej stajni darkside’owo – jungle’owej, Formation Records.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mocno zafascynowany brzmieniem Maurizio, stajni Klang i pod wpływem zaprzyjaźnionego duetu Swayzak, nieco później – a dokładniej w 1998 roku – postanowił porzucić stare brzmienie i pójść w bardziej „minimalowe” regiony tanecznej muzyki elektronicznej. Pierwsze owoce owej świeżej dawki inspiracji można było usłyszeć nie więcej, niż 12 miesięcy później słuchając kawałka „Greyscale For Slow Building” wydanego nakładem 240 Volts.

 

Po przeprowadzce do Londynu i podjęciu pracy w drum n bassowej wytwórni Eda Rusha i Opticala – Virus Recordings – nagrał „White Cigarettes” dla kompilacji Swayzaków, która ukazała się na labelu 240 Volts. Później, współtworzył między innym pierwszy – i póki co jedyny – album autorski Circlesquare’a, „Pre-Earthquake Anthems”.

 

Największe dokonania Shillington miał jednak przed sobą. W 2004 roku, razem z Mathew Jonsonem, Grahamem Boothbym i Jesse’im Fiskiem, założył jedną z obecnie najbardziej wpływowych wytwórni techno na świecie – Wagon Repair – nakładem której wydał swoje najszerzej chwalone (zarówno na parkietach całego świata, jak i na łamach prasy muzycznej) produkcje autorskie, „Draconia” i „Medusa Smile”. Od tego czasu skupiał się głównie na remiksach, przez co powierzono mu niezwykle trudne zadanie zremiksowani

DJ Chart | Konrad Black | 03.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Claro Intelecto Heart (Original Mix) Delsin
2 Tazz Wanderer (Adam Marshall Redux) New Kanada
3 VCMG Single Blip (Mathew Jonson Remix) MUTE Artists
4 The Mole Gameface (Original Mix) New Kanada
5 Mike Shannon Foxology (Dubmix) Cityfox LTD
6 Subb-an What I Do (Konrad Black's "What I Did To You" Remix) Culprit
7 Eddie C Banff Butt (Original Mix) Endless Flight
8 Frank Haag The Verdict (Konrad Black's "Split Focus" Mix) (Original Mix) Get The Curse Music
9 Circlesquare Distance (After) (Original Mix) Output Recordings
10 Ed Rush, Optical Satellites (Original Mix) Virus

Fotogalerie z udziałem Konrad Black

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →