King Roc

House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Brytyjska prasa pisze o nim jako o jednym z najbardziej utalentowanych młodych producentów na scenie klubowej, a jego kompozycje wydaje renomowana londyńska oficyna Azuli. King Roc /Martin Dawson/ jest także studyjnym partnerem Toma Neville. Karierę zaczynał w rockowych zespołach zainspirowanych stylistyką Rage Aginst the Machine i Nine Inch Nails.

Pierwsze sukcesy odniósł wraz z grupą Sentience, w której grał z Tomem Neville oraz Nickiem Sentience – obecnie bardzo znanymi producentami i djami. Kiedy zespół rozpadł się, King Roc skupił się na własnych produkcjach i karierze dj-skiej. Ciągle jednak gra na gitarze basowej, co doskonale słychać w jego produkcjach. Jego nagrania wydawała funky house’owa wytwórnia Beautiful Records ( pododdział Nukleuz Records). Kolejne, autorskie, „Feed On Me” i „Electric Disco Tease” nagrane dla Azuli wraz Tomem Neville’m pod szyldem Silver Sonic przyniosły mu duże uznanie.

King Roc jest także autorem świetnego remiksu Chicken Lips „Do It Proper”, również wydanego nakładem Azuli. Jego dj-skie sety to dynamiczna mieszanka electro i house, w których usłyszeć można nagrania jego ulubionych producentów: Tiefschwarz, Blackstrobe czy Jacquesa Lu Conta. King Roc swój styl określa jako: „music for digital pimps and dirty girls”.

DJ Chart | Martin Dawson aka King Roc | 10.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Noa Siano Track For Lyn
2 Martin Dawson Double Six (Ramon Tapia Remix)
3 Boo Williams Mortal Trance
4 Butch No Worries
5 Pablo Cahn Elle
6 Martin Dawson Running To Sthlm
7 Kink E79
8 6th Borough Project Miss World (OOFT! Remix) Delusions Of Grandeur
9 Audio Soul Project Reality Check (Vincenzo Remix)
10 Tensnake Holding Back (My Love) Running Back