King Roc

House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Brytyjska prasa pisze o nim jako o jednym z najbardziej utalentowanych młodych producentów na scenie klubowej, a jego kompozycje wydaje renomowana londyńska oficyna Azuli. King Roc /Martin Dawson/ jest także studyjnym partnerem Toma Neville. Karierę zaczynał w rockowych zespołach zainspirowanych stylistyką Rage Aginst the Machine i Nine Inch Nails.

Pierwsze sukcesy odniósł wraz z grupą Sentience, w której grał z Tomem Neville oraz Nickiem Sentience – obecnie bardzo znanymi producentami i djami. Kiedy zespół rozpadł się, King Roc skupił się na własnych produkcjach i karierze dj-skiej. Ciągle jednak gra na gitarze basowej, co doskonale słychać w jego produkcjach. Jego nagrania wydawała funky house’owa wytwórnia Beautiful Records ( pododdział Nukleuz Records). Kolejne, autorskie, „Feed On Me” i „Electric Disco Tease” nagrane dla Azuli wraz Tomem Neville’m pod szyldem Silver Sonic przyniosły mu duże uznanie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

King Roc jest także autorem świetnego remiksu Chicken Lips „Do It Proper”, również wydanego nakładem Azuli. Jego dj-skie sety to dynamiczna mieszanka electro i house, w których usłyszeć można nagrania jego ulubionych producentów: Tiefschwarz, Blackstrobe czy Jacquesa Lu Conta. King Roc swój styl określa jako: „music for digital pimps and dirty girls”.

DJ Chart | Martin Dawson aka King Roc | 10.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Noa Siano Track For Lyn
2 Martin Dawson Double Six (Ramon Tapia Remix)
3 Boo Williams Mortal Trance
4 Butch No Worries
5 Pablo Cahn Elle
6 Martin Dawson Running To Sthlm
7 Kink E79
8 6th Borough Project Miss World (OOFT! Remix) Delusions Of Grandeur
9 Audio Soul Project Reality Check (Vincenzo Remix)
10 Tensnake Holding Back (My Love) Running Back
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →