Keta

Keta
Deep house House Tech House
Kraj:
Polska
Miasto:
Bydgoszcz

KETA lub też Radosław Zawadzki. Urodzony w 1977 roku w Bydgoszczy. Już od najmłodszych lat interesował się muzyką i filmem. Ukończył Camerimage Film School na wydziale operatorskim i do dziś jego pasją jest tworzenie filmów dokumentalnych i reportaży. W 1995 roku rozpoczyna swoją przygodę z muzyką i jak sam przyznaje, w tamtym okresie interesowały go tylko rytmy TECHNO. Z czasem jednak przekonał się, iż muzyka pozytywna, jaką jest HOUSE oraz rytmy LATINO bardziej mu odpowiadają.W 1999 roku wyjeżdża do Niemiec zarabiając tam na swój pierwszy sprzęt dj’eja. Na początku swojej przygody z miksowaniem grywa lokalnie w rodzinnym mieście (klub Gong gdzie zadebiutował publicznie). Z czasem tworzy z kolegami CREW o nazwie YODLA, przyczyniając się w znaczny sposób do rozwoju bydgoskiej klubowej sceny muzycznej. W 2003 roku gra w Zentrum i rezyduje na Tarasie(wygrywa ranking najlepszego dj’a Tarasu)gdzie już tylko krok dzieli go od współpracy z najlepszym klubem w jego mieście – Sonobarem.

Obecnie DJ Keta jest jednym z najbardziej znanych DJs bydgoskiej sceny klubowej. Jego styl gry trudno jest jednoznacznie scharakteryzować, ponieważ doskonale łączy w sobie wszystkie techniki miksowania, tworząc idealnie zsynchronizowane sety. Muzyka wychodząca spod jego rąk jest żywa oraz przepełniona energią i dynamizmem. Nie brakuje w niej elementów typowych dla muzyki HOUSE jak również tego pierwiastka, który porywa wszystkich do zabawy.

 

Ulubione wytwórnie to: Bedrock, Stereo, Twisted, Underwater, Global Underground, Perfecto, Yoshitoshi, Subliminal, Sandos, Defected, Armed, Positiva, Work, Azuli, XL, Soma, Renaissance, Baroque, Shinichi, Cassagrande, Fresco, Plastic Fantastic,..

W październiku 2003 otwiera sklep o nazwie SET SHOP z płytami vinylowymi i odzieżą klubową usytuowany pod klubem SONOBAR.

 

Jako dj znany jest w całej Polsce; grał m.in.: w klubach w Warszawie(Piekarnia, Nobo, Klubokawiarnia, Labo, Barbie) Poznaniu(Eskulap, Cute, Terytorium, Esencja, Blue Note, Post Dali, Zez) Szczecinie(Baila, Cafe Brama) w Trójmieście (Metro, Mechanik, Intro, 3miasto, Enzym, Sanatorium, Parlament); Łodzi(Bagdad Cafe, Soda, festiwal Camerimage); Krakowie(Ministerstwo, Frantic, Zoom); Katowicach(Sqandal, Metamorfoze); Olsztynie(Rewers, Boom Town, Euforia, Pestka, Składnica); Opole (Highlander); Wrocław(Fan Klub); Toruń(Art. Cafe, Hipnoza, Pod Aniołem – Festiwal Filmów Grozy) latem miejscowościach nadmorskich. Świetnie sprawdza się na imprezach zamkniętych(Philip Morris – Trasa Get Connetted 2004, M-Code, F-1. Miller Time); otwarciach sklepów, pokazach mody i fryzur. Wystąpił na festiwalu muzyki elektronicznej O.C.E na scenie ze Stonebrige.

 

Współpracował grając wspólnie na imprezach z: Angelo Mike, Glasse, Adamus, K.Mill, Hypno, Nowika, Jazzek, Hwa Young, Roman Lieske, Funkagenda, Phil Kieran, Peres, Luophobia, Cube, Hagal, Quantum Mekk, Wa Wa, Wookie, Shamut, Ricardo, Tenessy, Seb, Drwal, Haze, Atomicqe, Tony, Gopher, Base, Bert, Harper, Bartek Winczewski, Dio, Dan, Dooda, Easy, Frash, Hywel, Matush, Mafia Mike, Maceo Wyro, Peter van Coil, Mental, Igor, Prorok, Rebus, Natty, Sixmillian, Nelly, Tom Hustler, Sixa, Slick, Greg, Eddie de lux, Ezzo, Danny Boy, Prezmo, Qba i wielu innych.

 

W najbliższym czasie zamierza doprowadzić do perfekcji styl miksowania i rozpocząć eksperymentowanie używając do gry trzech gramofonów. Bardzo poważnie myśli o budowie małego studia, aby zająć się tworzeniem własnych produkcji muzycznych. Obszar muzyczny, po jakim się porusza oscyluje miedzy vocal housem, latino housem a cięższymi brzmieniami spod znaku progressive, tribal, breaks i elektro. Od listopada 2003 roku jest oficjalnym rezydentem SONOBAR. W 2005 zostaje przyjęty do Souldivision. W 2006 zostaje manago artystycznym klubu Pepper w Bydgoszcz. Keta to wszechstronny DJ, który ciągle się rozwija a jego poziom muzyczny i techniczny wzrasta.

tel: + 48 509 340 888.