Kamp!

Kamp!
Disco Electro Synth Pop
Kraj:
Polska
Miasto:
Wrocław
Wytwórnie:

Prawdziwe objawienie polskiej sceny muzyki elektronicznej. Jeszcze chyba nigdy nikt w ciągu roku od pierwszego scenicznego występu (jesień 2008) nie osiągnął tak wiele. Kamp! wydał dwie epki. Mimo to jego członkowie zdążyli założyć niezależne wydawnictwo brennesel.pl, w którym wydają muzykę z pogranicza idm/disco/electro/powerpop. Pojawili się chyba we wszystkich opiniotwórczych mediach w Polsce, zbierając jednogłośnie euforyczne recenzje. Zostali zaproszeni na najważniejsze polskie festiwale muzyczne (m. in. Selector w Krakowie, Open’er w Gdyni). Recenzenci i fani są zgodni – taka muzyka nie powstawała w Polsce od dawna i to naprawdę europejski, jeśli nie światowy poziom.

Kamp! powstał w 2007, choć drogi jego twórców splotły się wiele lat temu. Pierwszy rok ich wspólnej  działalności stał pod znakiem intensywnych prób, poszukiwań i sporów, które sprowadziły do wspólnego mianownika fascynacje muzyczne i dotychczasowe doświadczenia twórcze Michała, Radka i Tomka. Wiosną 2008 powstały pierwsze utwory, opublikowane na myspace’owym profilu zespołu. W październiku Kamp! zadebiutował na scenie, zaczynając tym samym dość regularną działalność koncertową. Pierwszy koncert zbiegł się w czasie z powstaniem remiksu utworu „Mężczyźni bez amunicji” Cool Kids of Death, który trafił na limitowane wydawnictwo winylowe – „Ytrapretfa”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ideą, która przyświeca muzykom jest eksploracja różnych gatunków elektroniki spod znaku 120 BPM i zabawa konwencją. W utworach Kamp! electro miesza się z tech-dubem, dance punk z IDM-em, a niemiecka elektronika eksperymentalna – z french house’m. Wszystko to, spięte tanecznym groove’m i lekko popowymi inklinacjami, ma dać podwaliny pod własny styl zespołu. Jako inspirację dla swojej twórczości, Radek, Tomek i Michał jednym słowem wymieniają: Daft Punk, Junior Boys, Royksopp czy brzmienia spod znaku DFA.

Skład zespołu:
Radek Krzyżanowski – klawisze, beat, produkcja
Tomek Szpaderski – wokal, klawisze, gitara
Michał Słodowy – beat

DJ Chart | Kamp! | 09.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Gunnar Bjerk Back Then (Original Mix) DFA
2 The KDMS Tonight (Original Mix) Gomma
3 Inc. Swear (Original Mix) 4AD
4 Rufus We Left (Extended Mix) On The Fruit Records
5 Tiger & Woods Kissmetellme (Original) Running Back
6 Moullinex Tear Club (Original Mix) Gomma Dance Tracks
7 Metronomy The Look (Fred Falke Remix) Because Music
8 Body Language Falling Out (Original Mix) Lavish Habits / OM Records
9 Xinobi Japanese (Telonius Remix) Discotexas
10 Kamp! Cairo (JBAG Remix) Discotexas
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →