Justus Kohncke

Justus Kohncke
Disco House Pop Techno
Kraj:
Niemcy
Wytwórnie:

Justus Kohncke  – legendarny producent, wokalista i DJ z Kolonii, od lat związany z kolektywem KOMPAKT. Symbol muzyki neo-Disco, współtwórca legendarnego trio (wraz z Hansem Nieswandtem i Ericiem D. Clarkiem) WHIRLPOOL PRODUCTIONS, z którym wydał w latach 1992-2000 aż 4 cenione albumy (dla Ladomat, Motor i WEA), a do historii muzyki klubowej na zawsze przeszedł dzięki mega-klasykowi „From: Disco To: Disco”, który do dziś jest grany w klubach całego świata!

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Justus Kohncke od lat jest niezwykle cenionym DJ i performerem (występuje też z zespołem), a jego niepowtarzalny styl jest określany jako SCI-FI-TECHNO-DISCO. W 1999 r. nagrał wokalny album „Spiralen der Erinnerung” (1999) z coverami ulubionych piosenek autorstwa JOHNA CALE’A, NEILA YOUNGA czy HIDEGARDA KNEF’A.

 

Dla kolońskiego KOMPAKTU nagrał wydał już 2 bardzo cenione albumy („Was Ist Musik” w 2002 r. i „Doppelleben” w 2005 r.), dla których ukuto tak stylowe określenia jak „SCHLAGER TECHNO” czy „NU GERMAN COMPU-SOUL”.

 

„Timecode”, singiel z 2004 r. stał się hitem niemal na miarę „From: Disco To: Disco” i znalazł się na dziesiątkach mixów i kompilacji, trafiając m.in. na kolekcje takich tuzów jak STEVE BUG, ERLEND OYE, DJ HELL czy FELIX DA HOUSECAT!!! O remiksy do KÖHNCKE zwrócili się natomiast m.in.: CHELONIS R. JONES, LADYTRON, MYLO, ERASURE, ANDREAS DORAU, STEREO TOTAL czy HOT CHIP!

DJ Chart | Justus Kohncke | 06.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Axel Bowman My Dirty Laundry Studio Barnhus
2 Liasions Dangereuses Peut-Etre Pas (JK Edit) Phonogram
3 Todd Terje Bonysh Running Back
4 Move D Things Will Come (...For Those Who Wait) Uzuri
5 Kris Menace & DJ Pierre Alpha Omega 2012 Different
6 Bottin & Rodion Shooting Star Nang
7 Justus Kohncke Renewal Nang
8 Black Devil Disco Club To Ardent Feat. Nancy Sinatra (Horse Meat Disco Remix) Lo Recordings
9 The Sweet Love Is Like Oxygen (Ziggy Essex Edit) CDR
10 Romy Haag Spiegel Meiner Träume (Justus Köhncke Remix) I Am Single
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →