Josh Wink

Josh Wink
Electronic House Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Filadelfia
Wytwórnie:

Josh Wink jest jednym z pionierów muzyki techno i house w Stanach Zjednoczonych. Urodzony w Filadelfii artysta działa niezwykle prężnie na rynku muzyki elektronicznej już od ponad 20 lat. W 1989 roku, w wieku 19-stu lat, jako jeden z pierwszych brał udział w budowaniu undergroundowej sceny rave’owej w swoim rodzinnym mieście. Swoją pierwszą Ep’kę, „Tribal Confuson”, wydawał pod pseudonimem E-Culture w 1990 roku dla Strictly Rhythm. Przez kolejne 4 lata jego single ukazywały się na takich labelach jak: R & S Records, Sorted Records czy Nervous Records. W 1994 roku wraz ze swoim długoletnim przyjacielem, King Britt’em założył własną wytwórnię Ovum Recordings, dla której nagrywają m.in.: Shomi Aber, Marc Romboy, Luca Bacchetti, D’Julz, Loco Dice, Tom Pooks czy też Stefan Goldmann.

Rok 1995 był przełomowy dla Josh Wink’a, a to głównie za sprawą trzech niesamowitych produkcji Wink’a, które otworzyły mu drzwi do dalszej kariery: „Don’t Laught”, „I Am Ready” (nagrany pod aliasem Size 9) oraz „Higher State Of Consciousness”. Rok później, w 1996 roku przyszła pora na debiutancki album Wink’a „Left Above The Clouds” wydanego przez wytwórnię Nervous. Kolejny longplay artysty „HearHere” ukazał się w 1998 roku, tym razem nakładem należącej do Wink’a wytwórni – Ovum Recordings. Ostatni, trzeci album „20 To 20” ukazał się w 2003 roku także na Ovum Recordings.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W lutym 2009 roku światło dzienne ujrzy najnowszy album Josh’a Winka „When A Banana Was Just A Banana”. Będzie on dostępny w trzech wersjach: na płycie CD, która będzie miała postać Dj Mixu, na vinylu oraz w wersji cyfrowej. W marcu 2008 roku ukazał się singiel „Stay Out All Night” promujący najnowszy album amerykańskiego artysty. Sam Pete Tong stwierdził, że jest to „aktualnie największy klubowy numer na świecie” i stał się on „Essential New Tune” na prowadzonej przez Tong’a audycji na Radio 1.

DJ Chart | Josh Wink | 10.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Josh Wink Talking To You (Original Mix) Ovum Recordings
2 Darlyn Vlys, HearThuG Alienated (Original Mix) Audiomatique
3 Tuccillo Lunes (Original Mix) Ovum Recordings
4 Lewis Fautzi Blocker (Original Mix) Figure
5 Daniel Avery, Roman Flügel All I Need (Remixed by Roman Flugel) Phantasy
6 Mosca The Greyhounds (Original Mix) Not So Much
7 D'Julz Remember (Original Mix) Robsoul Recordings
8 Marcel Dettmann Apron (Tubed Mix) (Original Mix) Marcel Dettmann Records
9 Artefakt Narcosis (Original Mix) Field Records
10 Devianza La torre del greco (Original Mix) BlackWater Label
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →