Jose Gonzalez

Jose Gonzalez
House Tech House
Kraj:
Hiszpania
Miasto:
Madryt

José González, znany również jako Groove Prisoner, urodził się w Hawanie na Kubie. W 1997 roku przeniósł się do Madrytu, gdzie rozpoczął swoją karierę jako DJ i producent. Na początku grał w wielu klubach i pubach w stolicy, w obrębie Hiszpanii i poza jej granicami, w krajach takich jak Szwecja, Portugalia, Brazylia, USA i inne. Brał również udział w wielu wydarzeniach z dziedziny „Turntablism”, odnoszącej się do technik, takich jak „Scratch”, „Beat-jugling” itp.

W Madrycie był rezydentem między innymi w takich klubach  „Kabil”, „Bisu”, „La Riviera”, zawsze grając swoją ulubioną muzykę house we wszystkich jej formach.
Ten DJ i producent, w całości poświęcił się właśnie temu rodzajowi muzyki, jego najnowsze utwory jako producenta, zostały opublikowane przez kilka najbardziej prestiżowych wytwórni hiszpańskich, takich jak  Synergy Recordings, Caresse Records, Origami Records, Shinshy Records, South Club Records,  itd.

Stworzył także wiele  remiksów dla takich artystów Alex Guerrero i David Medina, Abel & Raul, Joseph Indelicato, Javier González, Pablo Kopanos & Adri Ab García y Dj Ax & Dj Keish. Obecnie wraz z DJ’em, producentem i perkusistą Karimem Haasem tworzy label „Synergy Recordings” jedną z najbardziej szanowanych wytwórni w Hiszpanii i za granicą. Obecnie Jose Gonzaleza można znaleźć jako rezydenta w każdy czwartek i sobotę w klubach Cool i  Macumba w prowadzonych przez „FSM Group”, której częścią jest właśnie  Space of Sound.