John Tejada

John Tejada
Ambient Electronic Tech House Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Kalifornia
Wytwórnie:

JOHN TEJADA to prawdziwa legenda współczesnej sceny elektronicznej. Kojarzony z melodyjną, głęboką odmianą Detroit Techno i precyzyjnym Tech-House, jest człowiekiem wymykającym się łatwym klasyfikacjom. Swoim nagraniom zawsze nadaje indywidualny charakter, tworząc muzykę bardzo osobistą, melancholijną, emocjonalną i porywająco melodyjną. Artysta, producent, autor remixów, DJ i właściciel wytwórni ma na swoim koncie setki wydawnictw dla wszystkich ważniejszych wytwórni świata.

Urodził się w Wiedniu jako dziecko solistki operowej i kompozytora muzyki klasycznej. To pomogło zbudować mu fundament dzisiejszych umiejętności. Jako dzieciak fascynował się starym electro i hip hopem, ale dopiero pierwszy kontakt z nagraniami Derricka May’a i Juana Atkinsa – klasyków Detroit Techno dały mu prawdziwe natchnienie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Produkcje Tejady od samego początku wyrastały ponad przeciętność setek seryjnych techno produkcji. Nic dziwnego, że już pierwsze nagrania dla A13, Multiplex czy Generation R&S odniosły wielki sukces. W 1996 r. zakłada w Los Angeles swój własny label Palette, która w ciągu kilku lat staje się jedną z najbardziej wpływowych wytwórni świata. Swoje single i albumy wydawał także dla A13, Palette, deFocus, Plug Research, Moods and Grooves i Playhouse.

DJ Chart | | 07.2008

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 The Blog Dog Cost II Soma Recordings
2 Plaid Assault On Precinct Zero Warp Records
3 Orbital Belfast Instinct Records
4 Robag Wruhme & Wighnomy Brothers Workabular Musik Krause
5 Aphex Twin Tamphex (Hedphuq Mix) R&S
6 Juan Atkins & Model 500 Night Drive (Time,Space,Transmat) R&S
7 Boards Of Canada Nlogax Skam Records
8 Daniel Bell Live Fire (Remastered) Accelerate
9 Robert Hood Untitled Cheap Records
10 Monolake & Robert Henke Melting Monolake
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →